Osuszanie ścian i usuwanie pleśni

Grzyb oraz pleśń występujące na ścianach budynków mogą stać się uporczywym i trudnym do pokonania problemem. Przyczyną występowania pleśni i grzybów na ścianach, jest niedostateczna cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach (brak wentylacji) oraz wysoki poziom wilgotności. Woda do ścian może przedostawać się w skutek uszkodzonego dachu, rynien lub innych defektów. Z tego powodu odgrzybianie budynków musi często rozpocząć się od zlokalizowania i usunięcia usterki. Pleśń na ścianach to bowiem nie tylko problem estetyczny, ale poważne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Jak osuszyć budynek?

osuszanie i odgrzybianie budynków warszawaUsuwanie pleśni ze ścian oraz grzybów to specjalność profesjonalnego systemu. Skorzystanie z rozwiązań specjalistycznej firmy zapobiegnie jednocześnie dalszemu rozwojowi grzybów oraz pleśni. Jeśli interesuje nas osuszanie i odgrzybianie budynków Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy wiele firm, świadczących takie usługi. Odgrzybianie budynków jest bardzo ważne nie tylko w przypadku zwykłych mieszkań, ale również w obiektach publicznych, w których zaobserwowano grzyb lub pleśń na ścianie. Do tego typu obiektów możemy zaliczyć przedszkola, szkoły, szpitale, muzea, archiwa, przychodnie, kościoły oraz inne podobne instytucje. Są to miejsca, w których istnieje ryzyko wystąpienia zakażeń i infekcji spowodowanych zarazkami przenoszonymi przy pomocy zarodników grzybów oraz pleśni. Odpowiednie odgrzybianie ścian będzie szczególnie ważne dla osób bardzo wrażliwych na zarazki, czyli dzieci, osoby starsze, alergicy oraz osoby chore (przykładami są astmatycy). Profesjonalna firma rozpoczyna usuwanie grzyba ze ścian od oględzin danego miejsca, jego analizy oraz wyceny usługi. Po wykonaniu tych czynności w obiekcie montowane są odpowiednie urządzenia osuszające, których zadaniem jest odgrzybianie mieszkania, domu lub obiektu użytku publicznego. Firma ściśle przestrzega etyki pracy, dlatego współpraca z klientem nie kończy się na etapie montażu systemu. Przez kolejne 3 lata, nasz wykwalifikowany fachowiec będzie kontrolował, czy proces osuszania w zagrzybionym lub zapleśniałym miejscu przebiegł prawidłowo oraz, czy grzyb na ścianie ponownie się nie pojawił. Grzyb i pleśń na ścianach to bolączka głównie starych budynków z niesprawnym systemem odprowadzania wody deszczowej, niewyposażonych w system wentylacji bądź położonych na terenach podmokłych i narażonych na zalania. Utrzymujący się stan podwyższonej wilgotności skutkuje rozprzestrzenieniem się na ścianach wykwitów, wpływających negatywnie na nasze zdrowie. Przedsiębiorstwo – firma lat proponuje skuteczne odgrzybianie budynków w oparciu o metodę wykorzystującą zjawisko elektroosmozy. Proces ten polega na odwróceniu kapilarnego ruchu cząsteczek wody, które kierowane są ponownie do gruntu.

Praca firmy opiera się na zamontowaniu na ścianach pomieszczenia urządzeń służących do odprowadzania wilgoci. Co ważne, działanie tych urządzeń nie ma wpływu na osoby przebywające wewnątrz, więc np. odgrzybianie mieszkania nie zmusza lokatorów do tymczasowej zmiany miejsca zamieszkania. Decydując się na współpracę z firmą mamy  gwarancję, że grzyby na ścianie zostaną szybko i trwale usunięte. Zainstalowane urządzenia pełnią funkcję odprowadzenia wilgoci oraz dodatkowo tworzą swoistą izolację (pionową oraz poziomą), która zapobiega ponownemu nagromadzeniu się wody.