Oryginalny pomysł na aranżację pokoju dziecka – panele

Pokój dziecięcy zawsze powinien być miejscem bezpiecznym, spokojnym i ciepłym. Pomieszczeniem, w którym dzieci czują się dobrze, mogą się bawić, uczyć oraz odpoczywać. Na odpowiednią atmosferę obok umeblowania bardzo duży wpływ ma kolorystyka pomieszczenia, a także aranżacja ścian. Wydawałoby się, że jeśli chodzi o ściany to wystarczy trochę farby, może tapeta lub naklejki i kilka obrazków. Obecnie możliwości jest nieco więcej.

Panele ścienne 3D w pokoju dziecięcym

ozdobne panele ścienne 3d do pokoju dziecięcegoProponowane przez producentów panele ścienne nie tylko sprawią, że pokój będzie pięknie wyglądał, ale również ułatwią utrzymanie czystości ścian, a to nie jedyne zalety tego typu produktów. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w przeróżnych formach ozdobne panele ścienne 3d do pokoju dziecięcego dają ogromne możliwości dekoracyjne. Wybór paneli na ściany powinniśmy dostosować do wieku dziecka oraz osobistych upodobań mieszkańca pokoju. Sypialnie najmłodszych warto udekorować produktami ze specjalnej. mocno zbitej pianki. Pokryta miękkim materiałem, np. welurem znacznie ociepli pomieszczenie. Wytłumi też hałasy, co zapewni maluszkowi spokojny sen. Dodatkowo tego typu panele umieszczone obok dziecięcego łóżeczka sprawią, że nie będzie dotykało do zimnej, mało przyjemnej ściany. Panele z pianki przeznaczone do pokojów niemowlęcych są dostępne w stonowanych barwach oraz ciekawych kształtach geometrycznych, np. heksagonów (plastry miodu), trójkątów lub kwadratów. Starszym dzieciom można zaproponować panele ścienne 3D przypominające ogromne puzzle lub bardzo lubiane klocki lego. Warto również zwrócić uwagę na panele gipsowe z wytłoczonymi wizerunkami zwierząt, wzorami roślinnymi lub np. wypukłymi śladami kocich łapek. Tego typu produkty można samodzielnie pomalować na ulubione kolory pociechy. Młodzież, dla której barwne klocki lub miękkie „poduchy” na ścianach wydają się nieodpowiednie, z pewnością ucieszy się z jednolitych paneli 3D z wzorami geometrycznymi. Nastolatki bardzo często mają zwiększoną potrzebę prywatności. Tutaj na całej ścianie sprawdzą się wygłuszające dźwięki piankowe panele np. z wzorem głośników. Idealne dla melomana, który lubi głośną muzykę.

Panele ścienne 3D sprawdzą się w pokoju każdego dziecka, niezależnie od jego wieku i upodobań. Obecnie na rynku można znaleźć produkty, które są bardzo proste w instalacji, dzięki czemu nie trzeba wynajmować żadnych „specjalistów”. Praktycznie każda, nawet nieobeznana z tematem remontów osoba jest w stanie samodzielnie udekorować pokój dziecięcy.