Nowy materac na łóżko

 

Od pewnego czasu poszukujemy nowego materaca na łóżko. Ten, który do tej pory mieliśmy ma już kilka lat i przestał być wygodny. Jak go kupowaliśmy to jeszcze nie było tych wszystkich technologii, które zapobiegają wgłębianiu. Obecnie tam gdzie najczęściej śpimy pojawiły się wgłębienia,w które w nocy wpadamy. Nie ma możliwości, żeby ułożyć się na przykład trochę bliżej krawędzi. To dlatego postanowiliśmy, że zakupimy nowy materac, który będzie zapobiegał odkształcaniu. 

Poszukiwania twardego i dobrego materaca

materac 140x200 twardyW celu poszukiwań wybraliśmy się do sklepu, który ma w swoim asortymencie bardzo duży wybór materacy. Nasz materac koniecznie musi mieć wymiary 140×200 cm i być twardy. Bardzo nie lubię spać na miękkim podłożu. To dlatego nigdy nie zdecydowaliśmy się na wersalkę jeśli chodzi o sypialnię, pomimo tego, że zajmuje ona mniej miejsca. Na szczęście sklep do którego się wybraliśmy miał na stanie materace w takich wymiarach. Już podczas przeglądania strony internetowej znaleźliśmy dwa modele, które miały opis materac 140×200 twardy. Poza tym cena również była dość atrakcyjna. Nie chcemy płacić milionów za materac. Wiem, że na rynku są dostępne dobrej jakości produkty w dobrej cenie. Trzeba niestety trochę poszukać. Nam się udało. W sumie już jadąc do sklepu mieliśmy upatrzone trzy modele, które chcieliśmy zobaczyć. Teraz pozostało nam je tylko przetestować, czyli położyć się i sprawdzić, czy rzeczywiście są odpowiednie pod względem twardości. Poza tym zależy nam, żeby miały technologię, która zapobiega podnoszeniu się materaca jak ktoś z drugiej strony na nim usiądzie. Nie jest to zbyt przyjemne jak jedna osoba już śpi, a druga dopiero kładzie się do łóżka. Jest to powód dla którego najczęściej się budzę w środku nocy. Zresztą każde przekręcenie mojej małżonki powoduje falowanie materaca. Na szczęście udało nam się dość szybko podjąć decyzję co do zakupu odpowiedniego modelu. Sprzedawca przyniósł nam go z magazynu, a po zapłaceniu pomógł zapakować do samochodu. Dobrze, że obecnie te materace są zwijane w takie fajne rulony, że bez problemu można je transportować w samochodzie osobowym.

Wybór tego materaca to był strzał w dziesiątkę. Jak już go zamontowaliśmy na łóżko, oczywiście po tym jak odleżał wymaga 72 godziny, to komfort snu znacznie się poprawił. Obecnie już nie budzę się w nocy jak moja żona się przekręca, ponieważ nawet nie czuję, że się poruszyła. Udało nam się zrobić świetny zakup, mam nadzieję, że materac nam posłuży przez najbliższych parę lat cały czas w tak dobrej kondycji.