Nowoczesne przedszkole dla malucha

Każde dziecko musi skończyć szkołę podstawową, gdyż jest to obowiązkowe wykształcenie wszystkich obywateli. Dobrowolne są żłobki, przedszkola, szkoły średnie czy wyższe. Spora część rodziców osobiście sprawuje opiekę nad maluchem do około trzeciego roku życia i dopiero później go zapisuję do przedszkola, które stanowi świetnie przygotowanie do pójścia do szkoły.

Co oferują dzieciom przedszkola?

przedszkole - warszawa wilanówPaństwo zapewnia sporej ilości dzieci darmowe żłobki i przedszkola, dzięki czemu ich rodzice mogą wrócić do pracy. Co prawda mają one określoną ilość miejsc, przez co nie każde dziecko znajdzie w nich miejsce, ale za to jest mnóstwo prywatnych placówek. Niektórzy rodzice wola zapisać malucha do prywatnego przedszkola, gdyż oferują one nieco lepsze warunki i prowadzą więcej zajęć dodatkowych. Minusem mogą być jedynie opłaty, które są znacznie wyższe niż w placówkach publicznych. Jeżeli interesuje nas w stolicy przedszkole – Warszawa Wilanów jest dzielnicą, w której posiada ono doskonałą opinię. Zapisy są prowadzone na początku roku, taka samo jak cały proces rekrutacyjny. Wyniki są podawane w kwietniu, a rekrutacja uzupełniająca odbywa się pod koniec wakacji. W pierwszej kolejności do przedszkoli są przyjmowane trzylatki, które spełniają określone wymagania, a później mogą to być dwu i półlatki, pod warunkiem, że są jeszcze wolne miejsca. Każde dziecko starające się o miejsce w prywatnym lub publicznym przedszkolu musi posiadać wszystkie wymagane szczepienia i mieć miejsce zamieszkania na terenie miasta, w którym składane są dokumenty o przyjęcie. Większość placówek jest otwarta od szestej do siedemnastej, aby każdy pracujący rodzic mógł bez problemu przyprowadzić i odebrać dziecko. Ogólnie dostępne przedszkola oferują maluchom różne zajęcia dodatkowe, które odbywają się codziennie lub co kilka dni. Może to być gimnastyka korekcyjna, muzyka, taniec, nauka języków obcych czy plastyka. O tym, na które z nich będzie uczęszczać dziecko, decydują rodzice. W prywatnych przedszkolach rodzice muszą za nie dodatkowo zapłacić, a w państwowych są one opłacane przez samorząd.

Oferty różnych przedszkoli są bardzo do siebie zbliżone, choć znajdziemy też placówki profilowane. Mogą to być przedszkola językowe, artystyczne czy nawet sportowe. W każdym z nich dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie, które obejmuje śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Obowiązkowym punktem pobytu w przedszkolu jest też popołudniowa drzemka, która trwa około sześćdziesiąt minut i idą na nią dzieci, które czują taka potrzebę.