Nowoczesne kosiarki automatyczne

Odkurzacze automatyczne cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, będąc urządzeniami bardzo wygodnymi i dokładnymi, dlatego też nic dziwnego iż na ich podstawie stworzono również automatyczne kosiarki. Były one dość podobne do pierwowzorów, aczkolwiek znacznie większe, z racji ich odmiennego przeznaczenia, choć większe gabaryty umożliwiały zastosowanie większej ilości układów elektronicznych, zwiększających funkcjonalność.

Automatyczna kosiarka Landroid

worx landroidOczywiście kosiarki różniły się między sobą funkcjonalnością i jakością. Jedną z obecnie najbardziej rekomendowanych była kosiarka Worx Landroid, jedna z najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie najprostszych w obsłudze modeli w średnim przedziale cenowym. Była to kosiarka posiadająca bardzo podobny interfejs do tego, widywanego w odkurzaczach automatycznych, dlatego też jej programowanie i kontrola wszystkich funkcji była zdecydowanie łatwa. Nawet użytkownicy którzy nie mieli wcześniej styczności z automatycznymi urządzeniami mogli obsługiwać ją z łatwością. Sterowanie kosiarką odbywało się z poziomu komputera wyposażonego w łącze wifi, lub urządzenia przenośnego z zainstalowanym programem sterującym. Kosiarka pracowała w większości całkowicie autonomicznie, wykonując zaprogramowany program w ustalonych przedziałach czasowych, jak również samoczynnie opróżniała zbiornik oraz doładowywała akumulatory w razie potrzeby. Nadajnik wifi zamontowany w kosiarce Landroid mógł również samodzielnie mapować teren na którym wykonywane były prace, za pomocą czego program sterujący wyznaczał trasy jazdy oraz ułatwiał omijanie przeszkód. Landroid mógł być ręcznie sterowany, choć znacznie lepiej wykonywał zadania automatycznie. Użytkownicy jednak zachwalali serię Landroid za ogromną ilość części i wymiennych narzędzi, w jakie mogła być wyposażona. W przeciwieństwie do większości kosiarek automatycznych, Landroid mógł być używany zarówno do utrzymywania trawników w idealnym stanie, aczkolwiek również świetnie wykonywał zadania wymagające większego nakładu pracy, takie jak oczyszczanie terenu z roślinności.

Mógł być więc wyposażony w noże o wyższej wydajności, posiadające cieńszą powierzchnię aczkolwiek większą ilość ostrzy, lub też innego rodzaju wyspecjalizowane narzędzia. Modyfikacje były również bardzo popularne, zwłaszcza silniki podwyższające moc kosiarki, umożliwiające pracę przy gęstszej roślinności, lub wszelkiego rodzaju osłony, chroniące wnętrze kosiarki przed uszkodzeniami mogącymi powstać w trakcie pracy.