Nowe technologie w lodówkach na wino

Producenci w każdej branży zauważając zainteresowanie swoimi produktami dążą do unowocześniania swojego wyrobu. Daje to możliwość skutecznej walki o klienta na bardzo konkurencyjnym rynku. Tak też się dzieje z innowacyjnością wprowadzaną do systemów chłodniczych na wino. Nowoczesność wkrada się w wykorzystanie coraz lepszych materiałów do budowy lodówek. Polepszenie parametrów technicznych lodówek na wino oraz zwiększenie ich funkcjonalności to kierunki rozwoju w tym segmencie urządzeń chłodniczych.

Parametry nowoczesnych lodówek na wino

nowoczesne lodówki na winoDążenie do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań cechuje każdą branżę, W szczególności te, które korzystają z elektryki i elektroniki. Tam rozwój jest bowiem najszybszy. Nowoczesne lodówki na wino to sprzęt naszpikowany elektroniką jakże odbiegający od prostych szaf chłodniczych wykorzystywanych do niedawna. Nowoczesna chłodziarka to wytrzymałość na oddziaływanie środowiska zewnętrznego. Zbudowane są z najlepszych materiałów izolacyjnych takich jak silikony otoczone osłonami ze uszlachetnionych blach stalowych. Zapewniona jest absolutna szczelność dzięki zastosowaniu bardzo dobrych uszczelek między drzwiczkami, a korpusem. Drzwi lodówki obowiązkowo muszą być wykonane z najlepszego szkła dostępnego dla tej branży. Dodatkowo zaopatrzone są w filtry UV nie przepuszczające szkodliwych dla wina promieni. Nowoczesność to elektronika. Elektroniczne systemy sterowania zamontowane w panelu dotykowym umożliwiają precyzyjne ustawienie najważniejszych dla wina parametrów jakimi jest temperatura i wilgotność powietrza. Sterowanie środowiskiem wewnętrznym może odbywać się w niektórych modelach poprzez aplikację w telefonie lub zdalnie pilotem poprzez Wi-Fi. W obu przypadkach właściciel zostaje natychmiast powiadomiony jeśli parametry odbiegają od normy. Nowoczesny sprzęt do dojrzewania wina musi być zaopatrzony w sprawną wentylację. Powietrze w lodówce nie może osiągać „przykrych” zapachów, które poprzez korek przeniosą się na wino. Montuje się wentylatory z filtrami węglowymi aby temu zapobiec. Nowoczesność to również jakość ekspozycji wina. Światło z montowanych w lodówce diod LED subtelnie podkreśli wygląd kolekcji win. 

Aby zachęcić klientów do zakupu swoich urządzeń producenci dają możliwość wyboru zakupu lodówek z dwoma strefami chłodzenia dla różnych win. Nowoczesność przejawia się też w coraz większej energooszczędności. Synonimem nowoczesności jest też coraz cichsza praca lodówek oraz systemy antywibracyjne. Najwięksi producenci branży AGD wprowadzają bardzo dużo nowości do winiarek. Będą one z pewnością przyciągać kolejnych miłośników wina.