Nietypowe miejsca na wypoczynek

Co roku we wakacje staramy się z całą rodziną odwiedzić różne rejony Polski. Doszliśmy bowiem wspólnie do wniosku, że nie znamy tak dobrze naszego kraju, a jest w nim mnóstwo pięknych miejsc, które są warte odwiedzenia. Za każdym razem łączymy wypoczynek z różnymi rodzajami aktywności. Albo udzielamy się sportowo, albo po prostu zwiedzamy. W tym roku postanowiliśmy wybrać na wakacyjny wyjazd miejsce,w którym jeszcze nie mieliśmy okazji być. Padło na województwo świętokrzyskie.

Liczne atrakcje w świętokrzyskim

wypoczynek - świętokrzyskieRodzinne wakacje wyglądają u nas dosyć nietypowo. Raczej nie wylegujemy się na plażach w znanych polskich kurortach. Nie jeździmy też do znudzenia do Zakopanego lub Karpacza, chociaż są to bardzo ładne miejsca. Staramy się co roku zwiedzić różne rejony naszego kraju, często bardzo nietypowe. Dzięki takiemu posunięciu odkryliśmy naprawdę magiczne i wyjątkowe miejsca. W tym roku chcieliśmy pojechać w taki region, który jest nam raczej mało znany. Uznaliśmy, że będzie to województwo świętokrzyskie. Zaczęliśmy poszukiwać informacji o atrakcjach w tym miejscu. Ku naszemu zaskoczeniu odkryliśmy liczne zabytki, piękne krajobrazy w sam raz na aktywny wypoczynek – świętokrzyskie okazało się naprawdę atrakcyjnym rejonem. Oczywiście główną atrakcją są Góry Świętokrzyskie, które idealnie nadają się na wycieczki dla całych rodzin. Poza tym jest tu też mnóstwo ciekawych zabytków i co najważniejsze, sielskie krajobrazy, które pozwalają w pełni wypocząć. Noclegi w świętokrzyskim są o wiele łatwiej dostępne, niż w bardziej popularnych rejonach Polski. Chociaż z tego, co udało nam się dowiedzieć, region ten jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów. Popularność tego miejsca rośnie z roku na rok, a wiele osób wraca tu drugi raz, zabierając często kogoś ze sobą. My do województwa świętokrzyskiego wybieramy się na pięć dni. Jak nam się spodoba, przyjedziemy ponownie. Zamierzamy wynająć rowery na jeden dzień i zażyć trochę aktywności fizycznej, którą tak bardzo z całą rodziną lubimy. Oczywiście czeka nas też chodzenie po górach.

Mamy takie założenie z rodziną, że co roku będziemy wyjeżdżać na wakacje w różne rejony Polski, żeby trochę lepiej poznać nasz kraj. W tym roku trafiło na województwo świętkrzyskie, które dla mnie osobiście było całkowicie nieznane. Okazało się, że jest to przepiękny region, bogaty w różne atrakcje turystyczne, który z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. My jedziemy w Góry świętokrzyskie na kilka dni. Jak nam się spodoba, to chętnie wrócimy.