Niekończąca się walka z owadami

Owady w domu, szczególnie latem, to problem, z którym boryka się niejeden z nas. Gorące lato powoduje, że denerwujących stworzeń jest znacznie więcej, co przyczynia się do tego, że ciężko usiedzieć na dworze w wieczornej porze. Z kolei przy otwartych oknach niesamowicie szybko przedostają się od razu do domu. 

Jak pozbyć się owadów z domu?

lampa uv na owadyKomary są jednym z najbardziej irytujących owadów. Niektóre osoby borykają się również z uczuleniem na nie, co powoduje, że ugryzienia mogą być dla takich osób szczególnie niebezpieczne. Generalnie komary reagują na bodźce zapachowe oraz temperaturę ciała, zatem atakują tych, których woń im najbardziej odpowiada, a jednak każdy z nas ma swój niepowtarzalny zapach. Z reguły najbardziej narażeni na ugryzienia są mężczyźni oraz kobiety w ciąży – komary lubują się w wybraniu osób o większych gabarytach. Przy nadmiernym poceniu się również można się narazić na większe prawdopodobieństwo ugryzienia. Warto więc skorzystać ze szczególnych pomocy, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w letnie dni. Przede wszystkim, jeśli posiada się ogródek to idealnym sposobem na pozbycie się tych owadów okaże się lampa UV na owady, która przyczyni się do tego, że wieczorne pogawędki ze znajomymi okażą się bardziej przyjemne, a owady nie będą irytować. Z kolei w domu, najważniejsze to założyć moskitiery na oknach. To przyczyni się do tego, że małe szkodniki nawet nie będą miały jak wlecieć do naszych czterech ścian. Naturalnym sposobem jest po prostu unikanie silnie wonnych perfum w swoim otoczeniu, w szczególności zapachów kwiatowych i owocowych, które znacznie przyciągają te owady. Warto wiedzieć, że w walce z nimi bardzo skuteczna jest kocimiętka, pelargonia, bazylia, mięta a nawet liście pomidora. Każda z roślin posiada silną i charakterystyczną woń, której nie lubią komary, więc analogicznie takie miejsca będą omijać. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że są bardzo łatwo dostępne, więc nie tylko można urozmaicić swoje wnętrze, ale również pozbyć się irytującego problemu. Inne zapachy, które nie są lubiane przez komary to cebula i ocet. Wystarczy, że przy oknie umieści się pokrojoną cebulę, a komary z pewnością będą unikać tego miejsca i nie wlecą do środka. Każdy z nas posiada w domu cebulę, więc taka metoda może okazać się trafem w dziesiątkę. 

Komary są jednymi z najbardziej niepożądanych owadów. Jednak denerwują każdego z nas podczas letnich dni. Warto więc zaopatrzyć się w podstawowe rzeczy, które ułatwią walkę z nimi i przyczynią się do tego, że lato stanie się bardziej przyjemniejszą porą roku.