Na dużą działkę najlepsza kosiarka traktorek

Im większa działka wokół domu tym więcej trawnika do koszenia – trudno się z tym nie zgodzić. Gdyby wielkość działki świadczyła o majętności to naprawdę bardzo wiele osób można by uznać za bardzo majętnych. Duża działka do dużo koszenia – o ile mamy na niej zrobiony piękny i równy trawnik. Niektórzy mogą mieć przecież pole, na którym sadzą różnego rodzaju rośliny czy zboża. Dla tych, którzy mają kilka tysięcy metrów kwadratowych koszenia chcemy polecić kosiarki traktorki, które świetnie nadają się właśnie na duże powierzchnie.

Ile kosztują dobrej jakości traktorki kosiarki?

traktor kosiarka do trawyWydawać by się mogło, że jeśli ktoś ma kilka tysięcy metrów kwadratowych do koszenia to z automatu kupuje traktor i kosi wszystko hurtem tak jak to robią firmy ogrodnicze w przestrzeni publicznej. Tym czasem okazuje się, że wiele osób cały czas kosi takie powierzchnie kosiarką spalinową z napędem. Jest to jakiś sposób, ale pracy przy tym jest co najmniej na dwa dni. Pół hektara takiej działki z trawnikiem oznacza dla jej właściciela dwa dni koszenia taką zwykłą kosiarką spalinową. Tym czasem wystarczy porządny i sprytny traktor kosiarka do trawy, żeby czas ten skrócić do kilku godzin. Czas pracy skraca się do minimum, ale jaki przy tym jest komfort pracy. nie trzeba biegać po całej działce z kosiarką i ją pchać. Wystarczy się wygodnie rozsiąść w siedzeniu traktora i można sobie jeździć i kosić. Kosiarka spala niedużo paliwa, więc na całą działkę spokojnie wystarczy pięciolitrowy kanister paliwa. A ile kosztuje taka przyjemność koszenia? Za mały i sprytny traktorek zapłacimy już od czterech tysięcy złotych, ale im większa maszyna tym wyższa cena. Jeśli się dobrze poszuka to naprawdę świetnej jakości sprzęt można znaleźć za mniej niż pięć tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że zwykła kosiarka spalinowa kosztuje ponad tysiąc złotych to naprawdę można sobie kupić taki traktorek – chociażby rozkładając płatność na raty. A jeśli chcemy kupić traktor kosiarkę z najwyższej półki to wówczas musimy się przygotować na koszt w granicach dziesięciu tysięcy złotych.

Decydując się na zakup kosiarki będącej z wyglądu prawie traktorem warto zatrzymać się na chwilę przy parametrach oglądanych urządzeń. Można kupić traktorki mocniejsze lub słabsze, z szerszym koszeniem lub węższym albo z koszem lub bez kosza. Szczególnie na to ostatnie kryterium warto jest zwrócić uwagę przy zakupie. Czy kosiarka dysponuje koszem na skoszoną trawę czy może umożliwia tylko jej boczny wyrzut. W tym wszystkim najlepiej doradzić się w sklepie u sprzedawcy.