Na czym polega świecowanie uszu?

Wiele osób słyszało nazwę świecowanie uszu, jednak nie wszyscy wiedzą na czym tak naprawdę opiera się ta metoda. Tak naprawdę jest to niekonwencjonalna praktyka medyczna, która ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. A więc zdanie na temat jej skuteczności powinniśmy wyrobić sobie samodzielnie. Dużo mówi się o tym, że świecowanie uszu pomaga na ogromną ilość schorzeń, pozwala się zrelaksować oraz idealnie czyści uszy. Tak naprawdę lista wskazań do przeprowadzenia tego zabiegu jest niesamowicie długa. Warto jednak wiedzieć, na czym tak naprawdę polega ta metoda.

Jak przebiega świecowanie uszu?

świecowanie uszu we WrocławiuWbrew pozorom świecowanie uszu nie jest bardzo skomplikowanym zabiegiem. Tak naprawdę polega on na umieszczeniu w uchu rurki lub tuby, która powleczona jest woskiem i podpaleniu jej. Taka praktyka doprowadza do stworzenia w uchu podciśnienia, co z kolei ma wyssać nadmiar woskowiny. Woskowinę podobno znajdziemy po zakończonym zabiegu w pozostałościach świecy. Dużo mówi się o tym, że zabieg ten pozwala na uregulowanie ciśnienia w zatokach. Niestety nie zostały przeprowadzone żadne badania, które potwierdziłyby skuteczność tej metody. Przeciwnicy metody mówią również o tym, że po przeprowadzonym zbiegu we wnętrzu świecy wcale nie znajduje się nadmiar wydobytej z ucha woskowiny, ale sam wosk ze świecy. Pewne jest jednak to, że odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwala się zrelaksować ogromnej ilości osób. Przeciwnicy uważają, że w niektórych przypadkach zbieg może prowadzić do przedostawania się do ucha resztek świecy, co w konsekwencji może mieć przykre skutki. Świecowanie uszu we Wrocławiu może okazać się świetnym pomysłem – o ile w ogóle chcemy spróbować tej metody. Z całą pewnością każdy z nas powinien samodzielne wyrobić sobie opinię na temat tego zabiegu. Na każdego z nas może on działać nieco inaczej i nie ma co pochopnie oceniać świecowania. Z całą pewnością zabieg ten pozwoli nam się odprężyć, ale najprawdopodobniej jest to jedyny efekt, na który możemy liczyć po wykonaniu świecowania.

Świecowanie uszu nie ma potwierdzonej skuteczności. Mimo to wciąż decyduje się na nie ogromna ilość osób. W większości sporych miast znajdziemy gabinety, w których możemy wykonać świecowanie. Tak naprawdę zabieg taki można przeprowadzić także w domu. Jednak najważniejsze jest, aby zachować podczas zabiegu wyjątkową ostrożność, ponieważ wkładając świecę zbyt głęboko możemy uszkodzić ucho. To dlatego nie zaleca się raczej samodzielnego wykonywania świecowania, tylko udanie się do specjalisty.