Na czym polega korygowanie lakieru samochodwego?

Na to, jak oceniamy wygląd danego samochodu, największy wpływ ma stan jego lakieru. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że główną funkcją lakieru jest zabezpieczanie karoserii przed korozją i poważnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też, gdy stan naszego lakieru jest zły, warto przeprowadzić jego renowację.

Gdzie wykonać renowacje lakieru samochodowego?

korekta lakieru w gdańskuWiele osób postrzega lakier samochodowy jedynie poprzez jego funkcje estetyczne. Jak się jednak okazuje, główną funkcją lakieru samochodowego jest ochronienie karoserii przed uszkodzeniami, również tymi wywołanymi na skutek działalności korozji. Z tego też względu, jeżeli zależy nam na tym, aby nasze auto było w dobrym stanie technicznym, musimy odpowiednio dbać również o lakier samochodu. W przypadku, gdy powłoka lakieru jest już mocna uszkodzona, powstały na niej zarysowania albo przetarcia, jedynym rozwiązaniem jest profesjonalna korekta lakieru w Gdańsku. Gdańsk jest tym miastem, gdzie znajdziemy wiele warsztatów samochodowych wykonujących tego typu prace. Renowacja, czy też korekta lakieru to proces składający się z kilku różnych etapów i nie ogranicza się jedynie do powierzchownego wypolerowania zarysowań. Dlatego też korektę lakieru powinniśmy zlecać jedynie doświadczonym zakładom lakierniczym. Jego pracownicy, aby poprawić stan lakieru, wykonują takie czynności jak polerowanie zarysowań, usuwanie zacieków, usuwanie śladów, które często pozostają po źle przeprowadzonym woskowaniu samochodu, oraz usuwanie przebarwień. Dzięki temu możemy pozbyć się nie tylko typowych zarysowań, ale również defektów lakieru powstających po zbyt długiej ekspozycji samochodu na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak silna ekspozycja słoneczna. Usunięcie wszystkich defektów nie jest ostatnim etapem korekcji lakieru samochodowego. Ostatnim elementem tych prac renowacyjnych jest zabezpieczenie odnowionego lakieru poprzez naniesienie powłoki ceramicznej. Dzięki regeneracji lakieru możemy nie tylko usunąć zarysowania, ale również przywrócić wygląd samochodu z chwili jego odbioru z salonu. Oczywiście należy pamiętać, że to, jakie etapy korekty lakiery muszą być zastosowane, zależy głównie od ogólnego wyglądu, wieku i stanu danego samochodu. W przypadku nowych samochodów zazwyczaj wystarczające są tylko niewielkie korekty.

Korekta powierzchni lakieru samochodowego jest bardzo ważna z kilku względów. Przede wszystkim, lakier utrzymany w dobrym stanie będzie pełnił odpowiednią funkcje ochronną dla karoserii samochodu. Po drugie, zadbany lakier samochodu jest głównym warunkiem postrzegania danego auta za atrakcyjne wizualnie.