Moje nowe rolety rzymskie

Pierwsze raz kupiłam rolety rzymskie trzy lata temu, kiedy po całkowitym remoncie kuchni zapragnęłam zrezygnować z tradycyjnych firanek na rzecz bardziej nowoczesnego rozwiązania. Początkowo nieco się bałam, czy robię dobrze, jednak szybko się okazało, że moje nowe zasłony nie tylko wyglądają pięknie, ale są także niezwykle użytecznym przedmiotem. Dziś nie wyobrażam sobie, aby ponownie miałam wieszać w swoich oknach firanki lub zasłony. W każdym pomieszczeniu mojego domu znajdują się piękne rolety, jednak znacząco się one od siebie różnią.

Różne typy rolet rzymskich

rolety rzymskie w ElbląguPierwsze rolety, jakie w swoim życiu, jak już wspomniałam, zawisły w oknach mojej nowej kuchni. Zależało mi, aby nie były one zbyt ciemne, ponieważ moje meble są beżowe, a poza tym uważam, że dobrze funkcjonuje się w jasnych pomieszczeniach, do których dociera dużo promieni słonecznych. Z tego właśnie powodu zdecydowałam się na uszycie rolet z bardzo przeziernego materiału, który równie dobrze nadawałby się do stworzenia tradycyjnych firan. Nie oznacza to jednak, że mój nowy zakup być sztampowy, ponieważ zadbałam o to, aby został dekoracyjnie zakończony specjalnymi splotami w kształcie fal. Mam sporo szczęścia, ponieważ jeśli chodzi o rolety rzymskie w Elblągu możemy nabyć wiele pięknych produktów tego typu. Niedługo po wymianie dekoracji w oknach mojej kuchni zdecydowałam się na kupno nowych przysłon także w pozostałych pomieszczeniach mojego domu. Przekonał mnie fakt, że takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo nowoczesne, ale i komfortowe, ponieważ wystarczy, że posiadamy jeden produkt zamiast dwóch (wcześniej posiadałam firany i zasłony), który w dodatku w bardzo prosty sposób można zdjąć oraz zawiesić, co ma niebagatelne znaczenie podczas jego prania. Jestem zwolenniczką właśnie prostych rozwiązań, jednak będących na czasie. W moim pokoju aktualnie wiszą kupione w Elblągu rolety rzymskie z pięknym orientalnym wzorem, zaś w sypialni nieco cięższe, ale bardziej efektowne przysłony z nadrukowanymi kwiatami orchidei. Ostatnio nabywałam nawet prostą, jednokolorową roletę do swojej niewielkiej łazienki.

Każdej osobie, która lubi proste, ale za to nowoczesne rozwiązania związane z aranżacją domowej przestrzeni, polecam zakup rolet rzymskich. Produkty te wyglądają pięknie, pozwalają nam uniknąć dodatkowych kosztów, ponieważ dzięki nim nie musimy inwestować osobno w firany czy zasłony oraz żaluzje. Dodatkowym atutem materiałowych rolet jest fakt, że można je w bardzo prosty sposób zamontować oraz zdjąć, co jest sporym ułatwieniem np. podczas ich wymiany na inne lub chęci wyprania produktu.