Model domku letniskowego

Zdecydowana większość z nas, domek letniskowy kojarzy z działką, na której stoi niewielki budynek pełniący rolę miejsca do zamieszkania na określony czas. Zgodnie z definicją, domki letniskowe nie są przeznaczone do całorocznego zamieszkania, dlatego też nie mogą być tak samo duże jak domy jednorodzinne. Jednak w przypadku domków mobilnych sprawa wygląda nieco inaczej.

Co posiadają domki letniskowe?

nowoczesny mobilny domek letniskowyJeżeli chcemy mieć swój własny domek letniskowy, ale nie chcemy na niego wydawać wiele pieniędzy, to warto rozważyć model domku mobilnego. To dość innowacyjne rozwiązanie jak na nasz rynek, ale systematycznie rośnie jego popularność. Nowoczesny mobilny domek letniskowy, to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią dużych przestrzeni. Choć taki obiekt z wyglądu zewnętrznego jest połączeniem przyczepy z kontenerem, to jego wnętrze powali na kolana niejednego klienta. Producenci domków mobilnych wiedzą, że do życia potrzebna jest przestrzeń, a w takich modelach jest jej niewiele, dlatego też konstruując je, maksymalnie wykorzystują każdy centymetr kwadratowy. Dzięki temu, mamy do dyspozycji ergonomiczny, świetnie urządzony domek, w którym z powodzeniem zmieści się nawet czteroosobowa rodzina. Bez względu czy jest to domek całoroczny czy letniskowy, musi on posiadać niezbędne pomieszczenia takie jak salon, kuchnia, sypialnia i łazienka. Domki mobilne są w formie prostokątów, zatem nie uświadczymy tu pomieszczeń bocznych, a jedynie w linii prostej, które będą oddzielone ściankami działowymi lub meblościankami. Ich powierzchnia może się zamykać w przedziale od dwudziestu czterech do pięćdziesięciu sześciu metrów kwadratowych. Dla jednych to mało, a dla innych dużo. Jednak najważniejsze jest urządzenie wnętrza, które optycznie może powiększyć lub zmniejszyć dostępną przestrzeń. W celu zaoszczędzenia miejsca, można sypialnię zrobić na antresoli, dzięki czemu na dole pozostanie więcej miejsca na dodatkowe pomieszczenie. Żeby sprawić, aby domek stał się jeszcze bardziej przytulny, można go uzupełnić o taras z werandą i schody.

Tak naprawdę istnieje wiele kombinacji na urządzenie domu, a nawet jego wygląd zewnętrzny. Ilość okien i ich rodzaj, model drzwi czy wygląd elewacji, mogą znacząco zmienić jego wizerunek. Firmy budowlane zajmujące się tworzeniem takich domów, mogą dla klienta zrobić dom zgodnie ze wzorem w katalogu, ale mogą też go dowolnie zmodyfikować, aby powstał zupełnie nowy model. Domki letniskowe są często w taki sposób budowane, że równie dobrze mogą się stać całorocznymi.