Miejsca wykorzystania nowoczesnego filtru labiryntowego

Filtrowanie pomieszczeń nie musi odbywać się za pomocą tworzyw sztucznych, które mimo skuteczności, same w sobie są szkodliwe dla środowiska. Zastosowanie kartonowych, nowoczesnych filtrów labiryntowych jest nie tylko niezwykle skuteczne, ale również łatwe w montażu i ekologiczne. Z tych powodów stają się one coraz popularniejsze. Używane są zarówno w pomieszczeniach przemysłowych, jak i w niewielkich kabinach lakierniczych, pionowych lub poziomych.

Gdzie można wykorzystać nowoczesne filtry labiryntowe? 

nowoczesny filtr labiryntowyJako pierwszy stopień filtracji w wielu pomieszczeniach związanych z lakiernictwem, obróbką drewna czy konstrukcji stalowych, stosowane są filtry kartonowe. Jest to niezwykle skuteczne i jednocześnie ekologiczne rozwiązanie, które świetnie nada się zarówno do większych pomieszczeń, jak i podczas bezpośredniego kontaktu w niewielkich kabinach lub komorach. Nowoczesny filtr labiryntowy jest plisowanym pasem usztywnionej tektury, na której pojawiają się liczne otwory. Jest bardzo łatwy do zamontowania, dzięki czemu nie trzeba zatrudniać do tego fachowców. Ekologiczne wykonanie z papieru z recyklingu i kleju na bazie wody również zachęca do korzystania z nich. Co jest jednak najważniejsze, to fakt, że ten rodzaj filtrów jest niezwykle skuteczny. Działa na zasadzie bezwładności. Powietrze, w którym zawarte są drobiny lakieru lub farby przepływa przez otwory w tekturze, osadzając zanieczyszczenia na jego krawędziach. Dzięki temu nie tylko dba się o zdrowie pracowników i innych osób przebywających w danym pomieszczeniu, ale również o obecne tam urządzenia. Drobiny farby mogłyby stopniowo zatykać otwory wentylacyjne w maszynach, co prowadziłoby do ich powolnego zużywania. Dodatkowo bardzo ważnym powodem, dla którego filtry stosowane, jest niedopuszczanie dostania się tych chemicznych zanieczyszczeń do atmosfery, w czym również filtry labiryntowe sprawdzają się doskonale. Są one niezbędnym dodatkiem do każdego miejsca, w którym pojawia się ryzyko pojawiania się w powietrzu cząstek stałych lub lotnych.

Filtrowanie powietrza może pozytywnie wpłynąć również na komfort oraz wydajność pracy oraz wizerunek firmy. Branże korzystające z ekologicznych filtrów kartonowych, nie dopuszczają do przedostawania się szkodliwych drobinek do atmosfery, a jednocześnie wykorzystują materiały z recyklingu. Są to produkty cieszące się wielką popularnością, ponieważ są przyjazne środowisku i skutecznie oczyszczają wiele miejsc pracy zagrożonych kontaktem ze szkodliwymi środkami chemicznymi.