Zawojowały świat mody jako ekopropozycja dla miłośników nowoczesnej odpowiedzialności społecznej. Drewnianym zegarkom nie można odmówić dyskretnego, męskiego uroku. Jednak czy warto wybrać męski drewniany zegarek, który sprawia wrażenie kruchego, a nazwa producenta nowoczesnego czasomierza nic nikomu nie mówi? Poszukajmy odpowiedzi na najczęstsze zarzuty kierowane pod względem nowinki zegarmistrzowskiej jaką niewątpliwie są zegarki w drewnie dla większości mężczyzn.
Czy warto kupić drewniany zegarek dla chłopaka?
Zdecydowanie zegarki drewniane męskie to propozycja dla aktywnych i młodych mężczyzn, którzy dobrze orientują się w aktualnych trendach. Niemniej hebanowe bransolety z dobrym mechanizmem mogą zainteresować pewnych siebie biznesmenów, dla których klasyczne propozycje już się przejadły i zalegają w szufladzie. Mając do dyspozycji potężne narzędzie jakim jest wyszukiwarka w internecie łatwo znaleźć tańsze wersje drewnianych zegarków, których mechanizm nie daje gwarancji wytrzymałości oraz modele dla bardziej wymagających klientów, które posiadają mechanizmy znanych graczy z branży zegarmistrzowskiej. Dla większości klientów najważniejszy jednak jest wygląd drewnianego zegarka. Każdy rodzaj drewna użyty do produkcji bransolety ma swoje właściwości. Wytrzymały i niezwykle trwały jest bambus. Dla ekscentryków, którzy chcą zaskakiwać są modele zegarków z drewna egzotycznego jak drzewo sandałowe czy różowe. Elegancki, jednolity kolor klon przypadnie do gustu osobom, które nie chcą epatować ekscentrycznym wyborem. Natomiast klon pozwoli na wykonanie zegarka, który przyciągnie wzrok głębią koloru. Choć każdy z wyżej wymienionych gatunków drewna ma różne stopnie trwałości, jednak elementy do produkcji zegarków muszą być wykonane z wyselekcjonowanych kawałków drewna, bez uszkodzeń czy wybrakowań, które mogłyby powodować pęknięcia materiału. A kolejnym krokiem jest impregnacja poszczególnych elementów, by zegarki pozwalały właścicielom na uprawianie podstawowych sportów bez konieczności zostawiania go w domu.
Wokół wytrzymałości drewnianych zegarków narosło wiele mitów, które nie są prawdą. Uszkodzenia i zarysowania na jakie narażone są zegarki mogą zdarzyć się zarówno klasycznym materiałom jak stal, mosiądz czy drewno. Za zakupem drewnianych zegarków męskich przemawiają również nieszablonowe działania firm, które jako bonus do zakupu czasomierza dokładają działania prośrodowiskowe jak sadzenie lasów. To bardzo przyjemne, że wraz z zegarkiem można mieć własne drzewo w realnym lesie.