m

Gdy rozkręcam własny biznes musimy go wypromować. Content marketing jest jednym z najpopularniejszych rodzajów marketingu. Zainteresowanie tym pojęcie znacząco wzrosło na przestrzeni ostatnich lat. Polega on na długoterminowym tworzeniu treści, które odpowiadają na potrzeby odbiorców. Dzięki różnorodności formatów i zastosowań może być dystrybuowany na wielu kanałach na wiele sposobów.

Zalety content marketingu

content marketing warszawaKlienci w momencie zakupu produktu domagają się wartościowych informacji o produkcie. Dlatego zamiast irytować ich kolejnymi reklamami warto im podać informacje na srebrnej tacy. Treści rozprzestrzeniane na temat produktu/marki w mediach społecznościowych bardzo wpływają na jego odbiór przez potencjalnych klientów. Ludzie poszukują i pożądają dobrego contentu. Jest on również wysoko oceniany przez wyszukiwarki, które umieszczają go na górze listy wyszukiwani. Wartościowe treści są w stanie osiągnąć to, czego nie może zagwarantować nawet najlepsza reklama, czyli przekazać odbiorcom wiedzę na temat produktu, sprawić by obdarzyli go zaufaniem i sympatią. Tworzenie atrakcyjnych treści i wdzięczność czytelników w postaci pozostawionych pod artykułem polubieni bądź pozytywnych komentarzy to nie jedyne zalety content marketingu. W dobie plagi fake newsów i clickbaitów, rzetelne informacje są na wagę złota. Content marketing Warszawa, można porównać do marketingu wirusowego – obydwa opierają się na poleceniach oraz rekomendacjach użytkowników. Poprzez publikowanie wartościowych treści, umożliwiamy odbiorcom znalezienie dobrych i prawdziwych informacji. To z kolei przekłada się na zwiększenie ruchu na stronie, a stąd prosta droga do budowania popularności. Dzieląc się z innymi budujemy profesjonalny wizerunek oraz rozpoznawalność marki. Dzięki temu użytkownicy zapamiętają firmę, a my stworzymy bazę lojalnych klientów. Branding i content marketing to działania, które powinny być realizowane długoterminowo. Tworząc przydatne dla użytkowników treści inwestujemy w przyszłość firmy – umacniamy ekspercką pozycję firmy oraz zyskujemy lojalnych kontrahentów.

Coraz więcej osób jest wyczulonych na agresywne reklamy i komunikaty, Aby się ich pozbyć używają programów blokujących reklamy w Internecie. To duże wyzwanie dla marek, które nie wykorzystują innych rodzajów promocji. Rozwiązaniem tego problemu jest content marketing – treści odpowiednio zoptymalizowane (również grafiki) i napisane zgodnie ze sztuką SEO, przyczyniają się do wzrostu widoczności naszej strony w wyszukiwarce.