Lightboxy reklamowe i ich zastosowanie

Marketing można scharakteryzować w kilku słowach – więcej, mocniej i efektywniej. Więcej, ponieważ ilość reklam wciąż wzrasta, niczym grzyby po deszczu, a na dodatek nowe technologie je powiększają. Mocniej, gdyż kolory stają się bardziej wyraziste ze względu na wyższą rozdzielczość oraz nowoczesne ekrany. Efektywniej, gdyż eksperci do spraw marketingu ciągle starają się dotrzeć do jak największej liczby klientów.

Czym charakteryzują się lightboxy reklamowe?

niezawodny lightbox reklamowyReklama istnieje już od najdawniejszych czasów, aczkolwiek nieco trudno wyobrazić sobie podświetlane, ledowe szyldy w starożytnym Rzymie. Mogli co najwyżej podświetlać je świeczkami, co jednak okazałoby się nieco ryzykowne, gdyż istniałoby ryzyko podpalenia. Nie, ówcześnie wykrzykiwano oraz zachwalano produkty na targach, nawołując klientów do ich zakupu. Kto robił więcej hałasu i zamieszania, ten miał zdecydowanie lepsze wyniki sprzedaży. Po dziś dzień tego typu formę marketingu można spotkać na różnego rodzaju targowiskach i straganach. Innym rodzaje reklamowania produktów jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, które mają za zadanie wyświetlać i promować dany przedmiot. Jednym z wariantów jest niezawodny lightbox reklamowy. Są to swego rodzaju kasetony, które w całkowicie nowoczesny, a zarazem efektywny sposób prezentują produkt wewnątrz sklepu. Szczególną popularnością cieszą się w galeriach handlowych. Najczęściej składają się z grafiki wielkoformatowej charakteryzującej się czytelną formą, a także estetyką niemalże od razu przyciągającą wzrok. Dodatkowo ozdabiają wnętrze oraz dodają charakteru, choć niekoniecznie w dosłownym tego słowa znaczeniu – przedmioty nie posiadają przecież cech ludzkich. Lightboxy często umieszcza się przy witrynach sklepowych, gdzie pada na nie złociste światło podkreślające rangę i status danego produktu. Jednak jeśli spojrzy się na całą galerię, prawdopodobnie każda z firm posiada tego typu rozwiązanie, w szczególności butiki odzieżowe. Odpowiednio kontrolowane podświetlenie pozwala dodatkowo na skuteczny marketing, ponieważ wywoła oczekiwane wrażenie oraz nastrój reklamy – drobna, psychologiczna sztuczka. 

Z całą pewnością lightboxy reklamowe są rozwiązaniami cechującymi się nowoczesnością. Zapobiegają ewentualnym krzykom, które mogłyby irytować resztę klientów chcących zrobić spokojnie zakupy w danej galerii handlowej. Sprytne podświetlenie poprawi wygląd zdjęcia, zmieniając jego wygląd, w efekcie czego krzywa sprzedanych produktów może mieć progresywną tendencję wzrostową. Wszystko zależy od kreatywności.