Leżaki ogrodowe z drewna i ich konserwacja

Gdy na dworze wiosna zadomowia się coraz bardziej, nasza potrzeba spędzania czasu na świeżym powietrzu rośnie. Dlatego jak tylko robi się ciepło zastanawiamy się jak umilić sobie czas spędzany na świeżym powietrzu. Gdy nasz ogród wygląda coraz lepiej i jest coraz bardziej zielony, czas rozejrzeć się za meblami ogrodowymi, lub jeśli jesteśmy w większej części fanami leżenia, leżaki ogrodowe z drewna spełnią swoją funkcję tak samo dobrze, a na dodatek dużo łatwiej jest je rozłożyć i schować tak, by nie zajmowały za dużo miejsca w domu czy w garaży w czasie zimy, gdy z nich nie korzystamy.

Zalety leżaków ogrodowych z drewna

leżaki ogrodowe z drewnaWszyscy uwielbiamy wylegiwać się latem na świeżym powietrzu. Chociaż jedni wolą czerpać witaminę D wprost z promieni słonecznych a inni preferują leżakowanie pod osłoną gałęzi drzew. Niezależnie od tego jakim typem człowieka jesteśmy przydadzą nam się porządne leżaki ogrodowe z drewna. Dlaczego warto wybrać ten materiał? Mimo większej ceny to właśnie one cieszą się największą popularnością w porównaniu do leżaków z plastiku, technorattanu czy też z metalu. Dlaczego? Chodzi przede wszystkim o ich wytrzymałość i odporność na różnorodne warunki atmosferyczne. Drewno, szczególnie egzotyczne, pozyskane z takich drzew jak palisander, eukaliptus, teak czy rattan, z uwagi na swoje pochodzenie, dużo lepiej jest przystosowane do wilgoci i deszczu. Dlatego nawet jeśli meble zostaną zalane ogromem wody, lepiej to zniosą, niż na przykład meble, które są wykonane z naszych polskich gatunków drzew takich jak świerk czy sosna. Warto więc, przed zakupem mebli ogrodowych czy właśnie leżaków drewnianych zapoznać się dokładnie z informacjami na temat pochodzenia i składu drewna. Warto zapłacić więcej i cieszyć się produktem przez długie lata, niż wymieniać go po jednym sezonie. Po drugie, warto zapoznać się z odpowiednią pielęgnacją i konserwacją takich produktów. Niektóre leżaki z pewnością są już zaimpregnowane specjalnym lakierem, jednak jeśli nie są, należy zrobić to samemu a potem powtórzyć przed rozpoczęciem każdego sezonu.

Pamiętajmy więc, że liczy się nie tylko to z czego wykonane są leżaki ogrodowe ale i ich odpowiednia konserwacja. Jeśli nie zadbamy o właściwe zaimpregnowanie drewna, możliwe że ulegnie ono uszkodzeniu tak samo jak tańsze drewno czy jego inne zamienniki. Nie warto więc ryzykować i zająć się tym zaraz po zakupie danego produktu. Bezbarwne lakier używane w celu impregnacji drewna nie są drogie i pomogą zabezpieczyć meble na co najmniej jeden sezon.