Lekarz kardiolog w Krakowie

Choroby serca zaliczane są do schorzeń cywilizacyjnych, wywoływanych niewłaściwym trybem życia. Do niedawna za choroby serca winiono nikotynę, a palaczy typowo jako główną grupę zagrożoną zawałem. Dziś lekarze wskazują brak ruchu, jako główny czynnik zagrażający właściwej pracy serca i układu krążenia. Podstawowe badania profilaktyczne, jak pomiar pulsu i ciśnienia, można wykonać samodzielnie, lecz jeśli chcemy sprawdzić stan układu krążenia, niezbędna jest wizyta u kardiologa.

Specjalista kardiologii w mieście Kraków

kardiolog w krakowieW Krakowie diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia, stoi na wysokim poziomie. Tutejsi specjaliści dysponują wysokiej klasy sprzętem, który pozwala zdiagnozować nawet niewielkie odchylenia od normy, by w porę rozpocząć leczenie. Obok pomiaru pulsu i ciśnienia oraz podstawowego EKG, istnieją bardziej zaawansowane badania, które w sposób nieinwazyjny, pozwalają określić pojawienie się schorzeń, nawet na bardzo wczesnym etapie. Dobry kardiolog w Krakowie, posiadający długoletnią praktykę i specjalizację, może wykonać tzw. echo serca, czyli inaczej, USG serca. To zaawansowane badanie dostępne w szpitalach i dobrze wyposażonych gabinetach kardiologicznych. Wysoka jakość sprzętu jest gwarancja dokładności pomiarów a tym samym lepszej diagnostyki. Krakowski kardiolog umie przeanalizować wygląd serca, zastawek, żył i tętnic dochodzących do tego najważniejszego organu. Badanie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut a poprzedza je dokładny wywiad z pacjentem. Po wykonaniu echa serca, otrzymujemy dokładny opis funkcjonowania układu krążenia i wskazanie ewentualnych odchyleń od normy. Dzięki temu, we wczesnym stadium można wykryć choroby serca, np. miażdżycę, zatorowość płucną lub zakrzepicę żył, czy zwężenie tętnic. Innym, specjalistycznym badaniem, jakie można wykonać w gabinecie kardiologicznym w Krakowie, jest założenie holtera.To niewielkie, elektryczne urządzenie przez 24 godziny rejestruje nasz puls. Pomaga zauważyć objawy arytmii i inne charakterystyczne cechy chorób serca.

Diagnostyka układu krążenia posiada szczególne znaczenie w zapobieganiu zawałom, nadciśnieniu i miażdżycy. Jeśli potrzebujemy profesjonalnej konsultacji, to krakowski kardiolog z pewnością doradzi, jakie badania wykonać a w razie potrzeby podejmie skuteczne leczenie. Kolejki w przychodniach i szpitalach powodują, że warto zawczasu zainwestować w dobrej jakości usługi niż czekać na diagnozę, która może wymagać dodatkowych konsultacji. Wykonanie badania u specjalisty daje pełen obraz stanu serca.