Ławy podnoszone za pomocą aplikacji

Nowoczesne trendy w urządzaniu domów i mieszkań widać dzisiaj jak na dłoni na przykładzie mebli. Branża meblowa przeżywa prawdziwy rozwój technologiczny. Producenci mebli tworzą dzisiaj absolutne miszmasz łącząc ze sobą ciekawą stylistykę z nowinkami technicznymi. Całkiem niedawno pojawiło się w branży meblowej pojęcie ławostołu. Co ciekawe – dopiero teraz taki rodzaj mebla zaczął cieszyć się ogromną popularnością. A przecież znany jest od dekad, bo używano go już w poprzednim ustroju politycznym.

Jednym kliknięciem zamieniamy ławę w stół

ławy podnoszoneWróćmy jednak do mebli, które określa się mianem ławostołów. Chodzi oczywiście o mebel będący połączeniem ławy i stołu. To wynika bezpośrednio z przytoczonego nazewnictwa. Wiadomo jednak, że ława to mebel niższy a stół to mebel wyższy. Jak zatem zamienić ławę w stół? Trzeba ją oczywiście podnieść do góry. Ława od stołu różni się też powierzchnią. Ława służy zazwyczaj to napicia się kawy lub herbaty. Ławę stawia się obok kompletu wypoczynkowego. Przy stole najczęściej jada się posiłki. Musi więc być trochę większy od ławy, bo do stołu siada się na krzesłach. A zatem jak dokonać takiej metamorfozy? Sprawa jest prostsza, aniżeli się może wydawać, bo do akcji wkracza nowoczesna technologia. Wystarczy wyposażyć ławę w odpowiednie mechanizmy jej podnoszenia oraz rozkładania na boki. Najnowocześniejsze ławy podnoszone zamienia się w stół w kilka sekund. Wystarczy wykonać jeden bądź dwa ruchy, żeby zamienić ławę do kawy w stół do jedzenia posiłków. Tradycyjny mechanizm zamiany ławy w stół obsługuje się ręcznie, ale można też kupić mebel, którym można sterować za pomocą smartfona. Wówczas taką ławę trzeba podłączyć jakoś dyskretnie do prądu. Następnie łączymy ławostół z domowym internetem i do zamiany ławy w stół wystarczy nam odpowiednia aplikacja pobrana ze strony producenta mebli. Jednym kliknięciem na telefonie dokonamy spektakularnej przemiany naszego mebla z jednej funkcjonalności w drugą. Za całą zamianę odpowiedzialne są wówczas umieszczone w meblu mechanizmy.

Żyjemy dzisiaj w czasach mobilnych aplikacji, więc nikogo nie dziwi, że aplikacją możemy sterować nawet domowymi meblami. Od dobrych kilku lat robi się meble kuchenne sterowane całkowicie online. A dzisiaj można sobie kupić ławę podnoszoną i rozkładaną do funkcji stołu. Taką metamorfozę ławy w stół jadalny można wykonać ręcznie, ale można to zrobić również przez dedykowaną aplikację. Chcąc podłączyć aplikację musimy zadbać o doprowadzenie zasilania elektrycznego do naszego ławostołu.