Lakier do zabezpieczenia samochodu

Kupując auto rzadko kiedy mamy w planach jego szybką wymianę na nowy. Zmieniając samochód chcemy cieszyć się nim tak długo, jak to tylko możliwe. Tak samo nie chcemy, by ani z zewnątrz ani wewnątrz nie wygląd źle. Dla dobrego zabezpieczenia karoserii stosuje się ceramiczne środki do pokrycia karoserii cienką warstwą preparatu. Dziś przyjrzymy się im z bliska.

Czy ceramiczne zabezpieczenie lakieru działa?

ceramiczne zabezpieczenie lakieruNależy pamiętać, że nawet mycie czy polerowanie skutkuje zniszczeniem zewnętrznej warstwy lakieru. Należy chronić pojazd przed zbytnim zniszczenie. Na szczęście dobre zabezpieczanie auta przed przetarciami i znikaniem lakieru jest możliwe. Otóż najlepiej dokonać zabiegu polegającego na dokładnym pokryciu go specjalnym środkiem. Ceramiczne zabezpieczenie lakieru pozwala na pokrycie karoserii cienką, niemal niezauważalną warstwą powłoki ceramicznej na samochodzie. Za dobre nałożenie powłoki ceramicznej odpowiedzialne są specjalne preparaty warte kilka set złotych. Nakłada się je jak zwykły wosk na samochód i wciera szmatką oraz aplikatorami. Dzięki ceramicznemu zabezpieczeniu lakieru mamy pewność, że powłoka karoserii jest zabezpieczona przed szkodliwymi działaniami z zewnątrz, czyli różnymi zjawiskami atmosferycznych oraz niepożądanymi działaniami osób trzecich. Warto pamiętać, że nie zabezpieczymy w stu procentach wszelkim możliwym otarciom i tym podobnym – jest to niemożliwe i żaden producent nie zapewnia o niespotykanym na świecie działaniu jego produktu, który pozwoli nawet za kilka wieków cieszyć oko samochodu przepięknym kolorem karoserii. Niemniej, przynajmniej można uszczelnić lakier, a jego czyszczenie jest znacznie szybsze. Wszystko przed to, że wolniej się brudzi, więc nie trzeba tak często myć ręcznie lub na myjni samochodowej. Do tego, jeżeli nasz samochód ma ciemny kolor lakieru szczególnie przyda się mu ceramiczne zabezpieczanie, bo wszelkie odpryski na czarnym lub grafitowym kolorze znacznie lepiej widać i mogą kłuć w oczy właściciela. Do tego, jeżeli auto jest nowe, prosto z salonu przyda się mu dodatkowa ochrona. Wszystko to z myślą o jak najlepszym wyglądzie samochodu przez wiele lat.

Dla wielu jest to wciąż dość kontrowersyjny sposób chronienia pojazdu przed rdzą czy korozją. Nie wszyscy wierzą w to, że ten sposób naprawdę pomoże w ochronieniu przed powolną utratą koloru z blach samochodu i nie będzie tylko wydaniem pieniędzy w błoto. Przed podjęciem decyzji o ceramicznym zabezpieczaniu lakieru warto poznać efekty woskowania czy innej ochrony karoserii.