Kupiłem mieszkanie i zatrudniłem architekta wnętrz

Bardzo długo czekałem z decyzją o kupieniu własnego mieszkania. Nie byłem do końca pewien czy chcę inwestować we własną nieruchomość, bo przecież świetnie korzystało mi się z wynajmowanego mieszkania. Było pięknie urządzone i wyglądało na bogato, ale czynsz za nie był horrendalnie wysoki. Było mnie jednak na to stać, więc po części takie rozwiązanie mi odpowiadało. Kiedy jednak wszystko dokładnie policzyłem to stwierdziłem, że o wiele bardziej opłaci mi się skorzystać z kredytu hipotecznego.

Do urządzenia wnętrza zatrudniłem architekta

architekt wnętrz - toruńPostanowiłem, że wolę mieć jednak całkowicie swoje mieszkanie. Płacąc kredyt przynajmniej mam świadomość, że mieszkanie jest moje, a jego wartość w każdej chwili umożliwia mi odzyskanie zainwestowanego kapitału. Znalazłem inwestycję deweloperską w bliskiej mi lokalizacji. Muszę przyznać, że miałem wiele szczęścia bo udało mi się znaleźć nowo budowany budynek mieszkalny, w którym miały powstać same duże apartamenty. Zdecydowałem się na apartament o powierzchni prawie stu metrów kwadratowych. Stwierdziłem, że jeśli mam już zdolność kredytową to wykorzystam ją maksymalnie. Po zarezerwowaniu nieruchomości od razu poszukałem architekta wnętrz. Chciałem skorzystać z pomocy specjalisty w urządzeniu mojego mieszkania a tym niezbędnym specjalistą był właśnie architekt wnętrz – Toruń jest miastem, w którym działa bardzo wielu poważanych i szanowanych fachowców w tej dziedzinie. Ów zatrudniony przeze mnie architekt zaprojektował wykończenie wnętrz w moim mieszkaniu. Zaprojektował również wszystkie dodatki a nawet umeblowanie. To dziwne, bo nieruchomość jeszcze nie zaczęła się budować a ja wiedziałem już dokładnie jak będzie wyglądać moje nowo kupione mieszkanie. Tylko, że od momentu jego kupienia do momentu wprowadzenia się do niego minęło około półtora roku. Tyle mniej więcej trwało ukończenie inwestycji deweloperskiej. Dodatkowo jeszcze sporo czasu zajęły prace wykończeniowe. Dzisiaj mogę usiąść wygodnie w pięknym salonie, ale jeszcze ponad rok temu w tym miejscu stały tylko fundamenty.

Kiedy podjąłem decyzję o zakupie własnego mieszkania to od razu wiedziałem, że jego urządzenie i aranżację zlecę odpowiedniej osobie. Znalazłem więc profesjonalnego architekta wnętrz, który wszystko dla mnie zaprojektował. Kiedy dzisiaj siedzę w fotelu w salonie to widzę dokładnie to samo co rok temu widziałem na przygotowanym przez projektanta projekcie moich wnętrz. Jeśli można powiedzieć cokolwiek na temat pracy architekta wnętrz to tylko to, że jest to coś niesamowitego. Powstaje projekt, który potem się urzeczywistnia.