social media marketing

Którędy dotrzeć do odbiorcy?

Budowanie własnej marki w Internecie nie jest rzeczą łatwą, jednak – wziąwszy pod uwagę współczesne standardy prowadzenia kampanii marketingowych – jest konieczne. Internet stanowi dziś bowiem najpotężniejsze medium, za pomocą którego dana jednostka czy też firma może nawiązać kontakt z potencjalnym klientem. Kiedy jednak ma się do zaoferowania coś, co wymyka się standardowym ramom sprzedażowym, jak – przykładowo – koncert lub spotkanie autorskie, trzeba natrudzić się podwójnie.

Marketing w mediach społecznościowych kluczem do sukcesu

social media marketingŻyjemy w czasach chaosu informacyjnego, gdzie do głosu może dojść każdy – nie każdego jednak głos ma znaczenie. Dlatego właśnie działający w sieci artyści muszą zbudować w swoich mediach społecznościowych właściwy content, od którego będzie zależał rozwój ich kariery. To nie książka czy płyta decyduje o popularności artysty, lecz odwrotnie – dopiero zdobyta w Internecie popularność prowadzi do wydania pierwszego albumu, a o jego powodzeniu decyduje chwytliwość nagranego wcześniej singla, który bije rekordy oglądalności w sieci. Przebicie się do tak zwanego mainstreamu, jest zwykle dziełem przypadku, któremu jednak można nieco pomóc. Dlatego właśnie egzystujący gdzieś na marginesie twórcy wykorzystują media społecznościowe, takie jak Facebook, Twitter czy Instagram, za pomocą których docierają w najodleglejsze części świata. Pisząc wiersze do szuflady czy śpiewając własne piosenki przy ognisku, nie można liczyć na rozgłos. Potrzeba natomiast sukcesywnego wrzucania postów promujących wydarzenia z własnym udziałem. Czego dowodzą statystyki, udostępniane na Fecebooku wydarzenia są znacznie skuteczniejszym narzędziem promocyjnym niż wiszące w mieście plakaty. Posiadanie własnego fanpage’a jest jednak absolutnym minimum, jeśli zależy nam na rozgłosie. Owszem, popularność mierzymy dziś w lajkach, jednak to nie wszystko. Media społecznościowe stwarzają nam możliwość budowania nieograniczonej wręcz sieci kontaktów – wzajemna życzliwość (a raczej świadomość marketingowa) współczesnych artystów pozwala nam docierać do potencjalnych fanów bez konieczności odrywania się od komputera. Potrzeba więc konsekwentnego promowania własnej twórczości – nawet kosztem utraty jakości.

Niezwykłą popularnością cieszą się ostatnio live streamingi, które są doceniane za ich autentyczność – to właśnie dzięki szczerości zdobywa się dziś serca odbiorców, którzy dość mają sztuczności otaczającego ich świata. Co więcej, zdobycie uznania w przestrzeni mediów społecznościowych może się nawet przełożyć na sukces komercyjny.

Więcej informacji na: E-Marketing Pikseo Toruń