Koszty wymiany szybki w Samsungu Galaxy

 

Posiadacze telefonów z dotykowym wyświetlaczem nie muszą się martwić o konsekwencje rozbitego ekranu wyświetlacza. Bez względu na model posiadanego telefonu zawsze można go naprawić. Nie jest to jakiś większy problem, ale na pewno trzeba się liczyć z kosztami. No chyba, że ubezpieczy się telefon na taką ewentualność. Wtedy wyświetlacz wymienią nam za darmo, w ramach wykupionego ubezpieczenia. Jeśli nie wykupiliśmy ubezpieczenia to za wymianę szybki zapłacimy sami. Można jednak być spokojnym, nie są to duże koszty.

Za wymianę ekranu zapłacimy kilkaset złotych

samsung galaxy wymiana szybkiW większości telefonów z dotykowymi wyświetlaczami wymiana szybki nie stanowi większego problemu. Jest to kwestia wyjęcia modułu wyświetlacza i założenia nowego. Taką naprawę ekranu wykonuje większość serwisów gsm. Szybkę można wymienić zarówno w autoryzowanym serwisie danego producenta jak i w dowolnym punkcie serwisowym zajmującym się naprawami telefonów. W telefonie samsung galaxy wymiana szybki trwa kilkadziesiąt minut, więc każdy serwis poradzi sobie z nią bez większych problemów. Różnica pomiędzy autoryzowanym serwisem a dowolnym innym jest taka, że autoryzowane serwisy mają wszystkie niezbędne części na miejscu. Za wymianę szybki w takim modelu telefonu zapłacimy kilkaset złotych. I tutaj warto napisać, że w autoryzowanym serwisie ta naprawa wcale nie jest droższa niż w serwisach gsm na mieście. Bardzo często bowiem autoryzowane serwisy mają łatwiejszy i tańszy dostęp do części zamiennych. Serwisy gsm nieautoryzowane przez producentów do zakupu części mają doliczane marże. W każdym razie kiedy rozbijemy szybkę w telefonie to absolutnie nie ma co panikować. Choć na pewno warto przy zakupie telefonu pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Można też zabezpieczyć ekran folią ochronną lub szkłem hartowanym. Dzięki temu upadek telefonu nie będzie skutkował rozbiciem ekranu. Wszystko to najlepiej zrobić od razu przy zakupie telefonu. Nawet jeśli tego nie zrobimy a rozbijemy szybkę w telefonie to po prostu naprawimy ją w serwisie i tyle.

Używanie telefonów z dotykowym ekranem niesie za sobą to ryzyko, że może dojść do zniszczenia ekranu. Wystarczy upadek telefonu z dużej wysokości. Jeśli nie mamy żadnego szkła ochronnego to będziemy musieli naprawić telefon we własnym zakresie. Wymiana wyświetlacza w serwisie to koszt kilkuset złotych, ale nie ma z tym żadnego problemu. Można to zrobić w autoryzowanym jak i nieautoryzowanym serwisie. Koszty będą podobne, chociaż serwisy autoryzowane mają części po niższych kosztach.