Komfortowe foteliki Bebetto

Większość rodziców posiada samochód, więc posiadanie dziecka wiąże się z koniecznością zakupu fotelika samochodowego. Jeżeli tata chce odebrać mamę z maleństwem samochodem, to musi mieć ze sobą fotelik, ponieważ jest to warunek konieczny. Jednak nie może on być pierwszy lepszy, ponieważ są one dostosowane do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Jednak najważniejszy jest pierwszy fotelik, obowiązujący od urodzenia.

Wybór najlepszego fotelika dla dziecka

bebetto luca fotelikPolskie przepisy jasno mówią, że do przewożenia dzieci, trzeba mieć specjalny fotelik samochodowy. Jednak nie wszystkie dzieci muszą tak być wożone. Obowiązek ten nie dotyczy maluchów, które mają już przynajmniej sto trzydzieści pięć centymetrów wzrostu i ważą co najmniej trzydzieści sześć kilogramów. Wszystkie dzieci niespełniające tego wymogu, muszą jeździć zapięte w specjalnych fotelikach. Pierwszy model, w jakim wozimy dziecko jest najważniejszy z uwagi na delikatną posturę dziecka i ciągle kształtujący się układ kostny. Dla noworodków i niemowlaków najlepszy jest Bebetto Luca fotelik samochodowy, w którym można wozić dziecko do wagi maksymalnie trzynastu kilogramów. Jest on wykonany ze specjalnych materiałów, które są lekkie i wytrzymałe. W newralgicznych miejscach jest on wzmocniony, w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa. Montuje się go za pomocą pasów bezpieczeństwa tyłem lub przodek do kierunku jazdy, w zależności czy jedzie na przednim czy tylnym siedzeniu. Wyposażony w boczny system ochrony, który zabezpiecza dziecko przed ewentualnymi urazami powstałymi w wyniku uderzenia z prawej bądź lewej strony. Wysoki zagłówek zabezpiecza główkę maluszka w trakcie gwałtownego ruszania i hamowania. Dzięki ergonomicznemu pałąkowi, łatwo można fotelik przenosić. Dla noworodków trzeba stosować specjalne wkładki wypełniające i podtrzymujące ciało w odpowiedniej pozycji, które są dołączone do fotelika. Maluchy są w nich zapięte trzystopniowymi pasami bezpieczeństwa, które są pokryte osłonkami, chroniącymi przed otarciami.

Większość dzieci lubi jazdę samochodem i bardzo często przesypia całą drogę. Bardzo małe dzieci, w fotelikach jadą w pozycji półleżącej, ponieważ ich kręgosłupy nie są w stanie ich utrzymać w pozycji siedzącej. Bezpieczeństwo dziecka w dużej mierze zależy od właściwego montażu fotelika w samochodzie, ponieważ pasy utrzymują go we właściwym miejscy. Kupując fotelik Luca, otrzymujemy także praktyczną osłonkę na nóżki, która się sprawdzi w czasie deszczu lub w okresie zimowym, bo dodatkowo będzie ogrzewać maluszka.