Kilka sposobów na zwiedzenie Chorwacji

Jeśli o jakimś kraju można napisać, że jest prawdziwą turystyczną perełką na mapie Europy to powyższe zdanie może się dotyczyć jedynie przepięknej i malowniczej Chorwacji. Kto chociaż raz odwiedził ten kraju ten na pewno odwiedził lub odwiedzi go po raz drugi i kolejny. Można tam znaleźć wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku. Na listę miast i miasteczek, które obowiązkowo trzeba tam zobaczyć, można wpisać przynajmniej kilkanaście pozycji. Najlepiej byłoby objechać lub opłynąć całą linię brzegową.

Można kupić bilet na niezapomniany rejs jachtem

niezapomniane rejsy w ChorwacjiChorwacja jest krajem, który rozciąga się wzdłuż Morza Adriatyckiego. Jego linia brzegowa jest bardzo długa i dlatego najlepszym sposobem na zwiedzanie Chorwacji jest przemieszczanie się wzdłuż morskiego brzegu. Najpiękniejsze miasta położone są nad samym morzem i to są właśnie te miasta, które każdy powinien w tym kraju zobaczyć. Można by je wszystkie wymienić w tym miejscu z nazwy, ale zdecydowanie lepiej zobaczyć je na własne oczy. A żeby to zrobić to można skorzystać z dwóch sposób. Pierwszy to wynajęcie kampera lub przyczepy kempingowej i objechanie całego wybrzeża samochodem. To sposób dla tych, którzy lepiej niż w wodzie czują się na lądzie. Dla miłośników lazurowego koloru morza i delikatnie szumiących fal o wiele przyjemniejszym sposobem na zwiedzanie Chorwacji będzie wyczarterowanie jachtu na rejs. Można sobie taki jacht wynająć we własnym zakresie, ale o wiele przyjemniejsze może być skorzystanie z oferty biura podróży organizującego niezapomniane rejsy w Chorwacji. Zorganizowany rejs wcale nie kosztuje zbyt wiele, ale za to ma się całkowitą pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Wystarczy jedynie kupić bilet na tygodniowy rejs i nie trzeba się o nic w jego trakcie martwić. Na jachcie zapewnione są komfortowe noclegi i pełne wyżywienie. Jacht codziennie rano przypływa do portu w innej miejscowości. W porcie podstawiony jest autokar, który zabiera uczestników rejsu na wycieczkę objazdową po odwiedzanej miejscowości.

Taka forma zwiedzania Chorwacji jest naprawdę przyjemna. Rejs jachtem po Adriatyku to bardzo fajne przeżycie. Poszczególne miasta zwiedza się jedynie do godzin południowych. Potem wraca się na jacht, gdzie podawany jest obiad. I tak naprawdę w godzinach wieczornych na jachcie można odpoczywać lub korzystać z dostępnego baru w formule all inclusive. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy promieni słonecznych mogą się przez całe popołudnie opalać w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach na jachcie.