Kiedy zakupić lampy HPS 600W?

 

Ponieważ żyjemy w strefie klimatycznej, w której pory roku zmieniają się średnio co trzy miesiące, całoroczna uprawa roślin bywa u nas prawdziwym wyzwaniem. Rzecz jasna, większość z naszych kwiatków przyzwyczajona jest do takiego trybu funkcjonowania i po prostu na jesień obumiera, żeby na wiosnę móc znowu zakwitnąć. Jednak w dzisiejszych czasach niezwykle modna stała się hodowla egzotycznych roślin, które do prawidłowego wzrostu potrzebują ściśle określonych warunków. W jaki sposób możne je zapewnić roślinom?

Zastosowanie lampy HPS 600W

lampa hps 600wRośliny pochodzące z odległych krajów przyzwyczajone są do dużej ilości słońca oraz wysokich temperatur panujących przez cały rok. Takie warunki możemy im zapewnić w naszej strefie klimatycznej jedynie poprzez wywołanie ich w sztuczny sposób. Służyć temu może między innymi specjalna lampa HPS 600W, która zapewnia roślinom odpowiedni komfort cieplny oraz wystarczającą ilość promieniowania UV. W zależności od gatunku roślin typowe świetlówki hodowlane mogą emitować światło o różnym stopniu natężenia – od tysiąca do kilku tysięcy tak zwanych lumenów, czyli jednostek mierzących ilość promieni UV. Jeśli zatem kupujemy jakąś egzotyczną roślinę, powinniśmy przy okazji zamówić także lampę o odpowiedniej wielkości oraz mocy. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć właściwe do hodowli warunki nawet we własnym domu. Co nie ulega jednak wątpliwości, zakup tego rodzaju sprzętu należy skonsultować ze sprzedawcą lub osobą, która się na tym po prostu zna. Zastosowanie niewłaściwej lampy może źle się skończyć dla naszych roślin, dlatego warto dobrze się zorientować w temacie, zanim jeszcze założymy domową hodowlę. Pamiętać należy też o tym, że niektóre z roślin można hodować jedynie w terrarium, ponieważ wymagają one spreparowania szczególnych warunków, jakich nie uda nam się wywołać w salonie. Potrzeba wtedy dużej przestrzeni, ponieważ lampy montuje się wówczas na szczycie akwarium, które czasem potrafi mierzyć nawet ponad jeden metr wysokości.

Jakkolwiek by było, współczesna technologia pozwala nam hodować każdy gatunek roślin dosłownie w każdym miejscu na ziemi. Odpowiednie lampy oraz terraria umożliwiają spreparowanie warunków, jakie panują zarówno w równikowej dżungli, jak i na pustyni – a wszystko to nawet w krajach, w których panują wieczne mrozy. Terrarium zapewnia wówczas odpowiednią izolację od otoczenia, natomiast lampy czuwają nad tym, by wewnątrz panowała wystarczająco wysoka temperatura, a rośliny miały właściwą ilość promieniowania słonecznego.