Kaszmirowe swetry – wady i zalety

Materiał jakim jest kaszmir uważany jest za produkt luksusowy i polecany tym, którzy mają w portfelu za dużo pieniędzy. Jednak czy naprawdę tak jest? Po drugie, czym jest ten drogocenny materiał, który nazywamy kaszmirem, i dlaczego kaszmirowe swetry są tak luksusowe? Kaszmir to naturalnie pozyskiwana wełna kozy żyjącej w Himalajach. Niespotykaną miękkość i wytrzymałość tego materiału zawdzięczamy prawdopodobnie niewiarygodnie ciężkim warunkom, które muszą znosić kozy żyjące na zboczach tych najwyższych na świecie gór. Niesamowicie miękki i ciepły puch to wewnętrzna warstwa sierści, która chroni kozy przed zimnem, ta zewnętrza – szorstka – ma za zadanie chronić przed ostrym wiatrem. To wszystko czyni kaszmirowe swetry drogocennymi i najcieplejszymi na świecie.

Wszystko o kaszmirowych swetrach

kaszmirowe swetry - sklepZ powodu wszystkich zalet jakie posiadają kaszmirowe swetry, warto posiadać w szafie chociaż jeden taki sweter. Prawdą jest, że kosztuje on co najmniej dwa razy więcej, niż przeciętny sweter z domieszką poliestru, jednak możemy być pewni, że żaden inny materiał nie da nam takiej miękkości i ciepła jak właśnie kaszmir. Lepiej więc zamiast dwóch czy trzech swetrów w niższej cenie, które prawdopodobnie stracą swój blask i miękkość po kilku praniach, zainwestować w coś porządniejszego. Jeśli chodzi o kaszmirowe swetry – sklep online zaproponuje nam lepsze ceny, niż drogie butiki. Warto jednak pamiętać, aby kupować takie produkty ze sprawdzonego źródła, ponieważ przez Internet nie dotkniemy materiału, z którego zrobiony jest dany sweter, przez co możemy zostać wprowadzeni w błąd. Co do zalet jakie posiada kaszmir, możemy zaliczyć do nich: wyjątkową zdolność utrzymywania ciepła (mówi się, że kaszmir jest nawet kilka razy cieplejszy, niż owcza wełna), odporność na pochłanianie wszelkich zapachów i brudu. Jednak jego największą zaletą jest jego wytrzymałość, dzięki czemu przy właściwej pielęgnacji będzie służył nam przez długie lata. Warto wspomnieć również o elastyczności i niewątpliwej zalecie jaką jest fakt, że materiał ten się nie gniecie, a także jest niebywale lekki, dzięki czemu nosząc go będzie nam ciepło bez konieczności zakładania na siebie wielu warstw ciuchów.

Nie ma wątpliwości, że kaszmirowe swetry to nie jest tani wydatek, jednak biorąc pod uwagę ilość zalet jakie posiadają, warto w nie zainwestować. Jak tylko poczujemy jego miękkość i ciepło przekonamy się, że nie ma lepszego wyboru i nie będziemy mieć już od tej pory ochoty sięgać po tańsze odpowiedniki, które zawierają domieszkę poliestru.