Kasa fiskalna i terminal w jednym

Każdy, kto oferuje sprzedaż dla klientów indywidualnych powinien wystawić dowód zakupu w postaci paragonu fiskalnego. Dotyczy się to również usług. Są pewne wyłączenia uzależnione od wysokości sprzedaży, ale dzisiaj kasa fiskalna potrzebna jest praktycznie każdemu, kto taką sprzedaż prowadzi. Dla wielu branż, jak chociażby w usługach fryzjerskich, niezbędny dla rozwoju biznesu będzie też terminal płatniczy do przyjmowania płatności kartą. Obecnie nowoczesne kasy fiskalne posiadają wbudowane terminale.

Kupując kasę fiskalną można uzyskać dofinansowanie

kasy fiskalne dla fryzjeraCo bardzo ważne – na zakup kasy fiskalnej można uzyskać dofinansowanie. Może ono wynieść nawet do dziewięćdziesięciu procent poniesionego w związku z jej zakupem wydatku. Najdroższe kasy mogą kosztować około trzech tysięcy złotych. W ramach zakupu takiej kasy uzyskujemy oczywiście kilkuletnią gwarancję. Wiele firm zajmujących się sprzedażą tych urządzeń oferuje również pełne wsparcie techniczne przez całą dobę. W praktyce nie możemy prowadzić sprzedaży, której nie da się nabić na kasie fiskalnej, dlatego te urządzenia muszą działać niezawodnie przez cały czas. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem kasy fiskalnej dla swojej firmy to najlepszym wyborem jest dzisiaj rzeczywiście kasa połączona z terminalem. Są to idealne kasy fiskalne dla fryzjera czy każdej innej branży usługowej. Dzięki takiej kasie można wydrukować klientowi paragon i jednocześnie przyjąć od niego płatność kartą płatniczą. Dzisiaj kasy fiskalne muszą już działać online w połączeniu z właściwym urzędem skarbowym. Oznacza to, że nie trzeba już drukować i przechowywać dobowych raportów fiskalnych jak jeszcze to było do niedawna. Teraz kasa fiskalna automatycznie wyśle dane o naszej sprzedaży do urzędu skarbowego, a wszelkie informacje są przechowywane elektronicznie. Jest to przede wszystkim wygodne, ponieważ cała sprzedaż jest już raportowana do urzędu online. Korzystając z tego rozwiązania nie trzeba obawiać się skrupulatnych kontroli z urzędu, bo wszystkie dane wysyłane są tam automatycznie.

Dla branż usługowych jak chociażby fryzjerstwo idealnym rozwiązaniem jest kasa fiskalna połączona z terminalem płatniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba mieć dwóch osobno działających urządzeń. Taka kasa może być dofinansowana, dzięki czemu można uzyskać spory zwrot za jej zakup. Kasy mają pełną obsługę serwisu przez całą dobę, bo przecież muszą działać niezawodnie zawsze wtedy, kiedy musimy klientowi wystawić paragon sprzedaży. Nowoczesne kasy automatycznie wyślą raport dotyczący sprzedaży do właściwego urzędu.