Karimaty plażowe dla dorosłych i dzieci

Lato to dla wielu osób czas wypoczynku. To właśnie w okresie od czerwca do końca września najczęściej wybieramy się na wyjazdy urlopowe i korzystamy z możliwości odcięcia się od codziennych spraw. Jak co roku całe tłumy turystów pojawią się nad polskim morzem, ale na pewno nie zabraknie też chętnych na wycieczki po górach. Od jakiegoś czasu coraz więcej osób wybiera się też samolotem w ciepłe kraje. Wśród najchętniej wybieranych kierunków wyróżnić możemy Grecję i Chorwację. To ostatnie państwo cieszy się wyjątkową popularnością w tym roku.

Wygodna karimata na plażę

niedroga karimata na plaże w chorwacjiJuż jakiś czas temu wiele osób nauczyło się, że prawdziwe wakacje wiążą się z wyjazdem zagranicznym w miejsce, gdzie zawsze jest piękna pogoda, a woda jest czysta i ma przyjemną temperaturę. Biura podróży cały czas starają się urozmaicać swoje oferty, mają w zanadrzu coraz tańsze wyjazdy wypoczynkowe. W naszym kraju ogromną popularnością, jak chodzi o kierunki wakacyjne, cieszą się państwa położone na południu Europy, a w szczególności te bałkańskie. Szczególnie przypadła nam do gustu Chorwacja. Urzeka ona nie tylko pięknymi widokami, ale też masą różnych zabytków oraz malowniczą linią brzegową. To właśnie Chorwacja stała się w tym roku naszym celem wakacyjnym. Razem z dziećmi wylatujemy na tydzień do hotelu położonego zaraz przy plaży. Z doświadczenia wiemy, że piasek w takich miejscach jest bardzo gorący, dlatego jednym z niezbędnych elementów w naszym bagażu musi być niedroga karimata na plaże w chorwacji, na której dzieci będą mogły swobodnie się bawić. Takie karimaty mają różne wielkości i grubości, a także wzory i kolory. Te ostatnie są bardzo ważne w przypadku dzieci, które chętnie bawią się na kolorowych karimatach. Karimata skutecznie zastępuje zwykły koc czy ręcznik na plaży. Nie marszy się, dzięki temu nie wlatuje na nią piasek. Dzięki temu, że ma gładką powierzchnię, łatwo ją z piasku oczyścić. Co najważniejsze, chroni nas przed gorącym piaskiem i pozwala się opala w bardzo komfortowych warunkach. Karimaty można kupić w naszym kraju, ale na pewno w Chorwacji też są sklepy, gdzie można je dostać.

Chorwacja jest bardzo pięknym krajem, który od jakiegoś czasu przyciąga całe tłumy polskich turystów. Chorwackie plaże są bardzo różnorodne. Nie brakuje takich z piaskiem oraz typowo kamienistych. Na jednych i na drugich przydatnym rozwiązaniem, zamiast koca czy leżaka, może okazać się specjalna karimata plażowa. Spodoba się ona zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kairmaty można zakupić w Polce w niemal każdym markecie oraz sklepie sportowym.