Jakimi sprawami najczęściej zajmuje się fachowy detektyw?

Jak powszechnie wiadomo, nie z każdą sprawą można zgłosić się na policję, a także nie z każdą sprawą policja sobie radzi. Czasami nadmiar spraw i brak odpowiednich środków sprawia, że państwowe organy ścigania nie są w stanie odpowiednio zająć się naszym problemem. W takich sytuacjach, jeśli sprawa jest naprawdę pilna, fachowy detektyw może być naszą ostatnią nadzieją, chociaż za jego usługi będziemy musieli zapłacić, i czasem nie są to małe pieniądze. Jednak w niektórych przypadkach, dla rodzin ważniejszy jest ich problem, niż pieniądze, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Zadania i sprawy dla detektywa

fachowy detektyw w łodziWiemy już, że policja nie zawsze będzie w stanie zająć się właściwie naszą sprawą lub zwyczajnie nie będzie chciała przyjąć niektórych naszych zleceń. A jakimi kwestami najczęściej zajmują się polscy detektywi i z jakimi problemami przychodzi się do nich najczęściej? Według niektórych statystyk, fachowy detektyw w Łodzi ma dość jednostajne zajęcia. A zajmuje się przede wszystkim,  co niektórym może wydać się zaskakujące – zdradami małżeńskimi. Z taką sprawą na pewno na policję się nie zgłosimy, bo mimo że niewierny mąż lub żona to dla niektórych prawdziwa zbrodnia, nie jest nią według kodeksu karnego. Detektywi potwierdzają, że małżonkowie coraz częściej zgłaszają się do nich z prośbą o odkrycie prawdy. Równie często zaalarmowani rodzice czy rodzeństwo małżonków prosi o pomoc detektywów w celu zbadania sprawy. Innym rodzajem zleceń przyjmowanych przez pracowników agencji detektywistycznych są problemy związane z dziećmi, a dokładniej ich ucieczki z domu, którymi nie chce zająć się policja (np. w przypadku ukończenia przez dzieci osiemnastego roku życia). Czasami rodzice również zlecają detektywom sprawdzenie czy ich pociechy czasami nie wpadły w złe towarzystwo i nie robią poza domem czegoś czego robić w żadnym razie nie powinny. Trzecim przypadkiem spraw przyjmowanych przez detektywów są problemy firmowe. Zazwyczaj właściciele firm poszukują osób, które w jakiś sposób szkodzą interesom firmy lub też sprawdzają pracowników, których chcą przyjąć.

Czasem zdarzają się takie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie wyjaśnić sami, wtedy potrzebujemy pomocy. Fachowy detektyw zajmie się każdą sprawą i są wysokie szanse, że uda mu się znaleźć rozwiązanie, z powodu dużego zaangażowania i większych środków, niż posiada policja. Więc jeśli mamy podejrzenie, że nasz współmałżonek nas zdradza lub mamy problemy z buntującymi się dziećmi i boimy się o ich bezpieczeństwo, warto rozważyć pomoc specjalisty.