Jakie zalety ma odzież z wełny merynosów?

Coraz więcej osób zaczyna przywiązywać uwagę do rodzaju tkanin, z jakich wykonywane są ubrania i bielizna. Wiadomo, że w koszulce czy sukience trzeba dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Nie powinny się one rozciągać, ani blaknąć. Są jednak inne właściwości materiałów, które przekładają się na komfort noszenia ubrań. Poza popularną bawełną, czy sztucznym poliestrem, mamy jeszcze inne materiały warte uwagi.

Ciepła i wygodna odzież

lekka odzież z wełny merynosówWełna zwykła wielu osobom źle się kojarzy, jaki tkanina która jest drapiąca, podrażnia skórę, jest nieprzyjemna w dotyku. Poza tym sprawdza się jedynie zimą, a na lato jest zbyt ciężka i za gruba. Jednak wełna wełnie nierówna. Ostatnimi czasy bardzo popularna stała się lekka odzież z wełny merynosów. Czym wełna pozyskana od owiec rasy merino różni się od tradycyjnej wełny? Przede wszystkim jest właśnie bardzo lekka i cienka. Koniec z grubymi swetrami, które tylko nam ciążą. Wełna merynosów zapewnia komfort cieplny zarówno latem, jak i zimą. W ciepłe dni będzie nas chronić przed przegraniem, natomiast w zimie skutecznie ogrzeje. Sweter z wełny merynosów jest cienki, także bez problemu zmieści się pod płaszczem. W letnie dni zaletą tej wełny jest także to, że to materiał oddychający, przepuszczający powietrze. Chroni zatem przed nadmiernym poceniem się oraz zapewnia stały komfort nawet w największe upały. Dla dzieci oraz osób o wrażliwej skórze zaletą tej tkaniny jest fakt, iż jest ona hipoalergiczna, nie podrażnia skóry, jest bardzo miękka w dotyku. Nie drapie, nie jest nieprzyjemna jak zwykła wełna. To przekłada się też na to, że z wełny merino można tworzyć nawet bieliznę czy ubranka dla niemowlaków, w tym wcześniaków. Wielu producentów współpracuje z najlepszymi hodowcami owiec, którzy dbają by ich produkt był jak najbardziej ekologiczny, nie barwiony chemicznymi barwnikami, a sama wełna była najlepszej jakości. Warto zaznaczyć, że wełnę merynosów można łączyć także z innymi tkaninami. Przede wszystkim jest to jedwab, ze względu na to, że to także bardzo delikatny, ekskluzywny materiał, który przekłada się na to, że ubrania lepiej się układają oraz są bardziej wytrzymałe.

Podsumowując, wełna merynosów ma w zasadzie same zalety. Wpływa na termoregulację zimą i latem, jest przewiewna, delikatna. Dodatkowo mogą ją nosić dzieci i osoby o wrażliwej skórze, można ją łączyć z innymi materiałami. Dzięki temu ubrania z wełny merynoskiej jest bardzo ekskluzywna i poszukiwana przez najbardziej wymagających klientów, szukających tego co najlepsze.