Jaki obrus wybrać na uroczystości?

 

W kulturze polskiej jest wiele okazji do świętowania. Boże Narodzenie, Sylwester czy liczne jubileusze to pretekst do tego, by w gronie rodziny zorganizować większe przyjęcie, na którym nie zabraknie także jedzenia. Oprócz smacznych i pożywnych posiłków, warto zadbać też o odpowiednią uroczystą oprawę stołu, a obrus będzie jej ważnym elementem.

Obrus o uroczystym charakterze

oryginalny obrus złotySpośród wielu dostępnych na rynku dekoracji stołu, jedną z najpotrzebniejszych w czasie każdej większej uroczystości będą odświętne i strojne nakrycia stołu. Na co dzień z powodzeniem wystarczy cerata lub mata pod posiłki. Jednak większe – np. święta lub spotkania karnawałowe wymagają już nieco bardziej uroczystej oprawy. Oprócz pięknych zdobień, ceramiki czy sztućców, jednym z ważniejszych elementów będą obrusy. Jeśli chcemy odpowiednio zaakcentować wyjątkowy charakter uroczystości i nadać stołowi nieco więcej magii niż na co dzień, to dobrym pomyłem będzie oryginalny obrus złoty, który podkreśli wagę wydarzenia. Kolacja przy pięknie ozdobionym stole smakuje lepiej, a goście czują się wtedy niczym na królewskim dworze. Do obrusu dobrać można złote półmiski, talerze bądź filiżanki, które w komplecie uczynią stół wyjątkowy efektownym wizualnie. Złoto dobrze komponuje się też z czerwienią i butelkową zielenią, a te trzy barwy razem stworzą magiczny świąteczny klimat idealnie pasujący do choinki. Nada to pomieszczeniu ciepła i klimatu, który zapewnią dobre samopoczucie wszystkim zebranym. Warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wybieramy obrusy. Najbardziej efektowne w zestawieniu ze złotym kolorem będzie materiałowe połączenie bawełny i satyny. Istnieje szeroki wybór deseni, odcieni i rozmiarów obrusów, by dobrze dopasować je do każdego stołu i wnętrza. Można też nabyć do niego pasujące estetyką serwetki oraz podstawki pod naczynia, które dodadzą całości uroku. Dobrym wyborem będzie też nabycie odpowiadających stylem pokrowców na krzesła wykonanych również z satyny lub weluru. W takim zestawieniu poczujemy się jak na królewskiej kolacji.

Dla osób, które troszczą się o porządek w czasie uroczystych posiłków dostępne są okrycia uszyte z plamoodporną powłoką, która zabezpieczy obrus przed trudnymi do usunięcia plamami powierzchniowymi. Odpycha ona płynne cząsteczki, dzięki czemu można je w łatwy sposób usunąć za pomocą ściereczki lub ręcznika papierowego. Dobrze dobrane obrusy na uroczystości są gwarancją pięknego wyglądu pomieszczenia i dobrego nastroju zarówno zaproszonych gości, jak i samych gospodarzy.