Jaki automat do bram wybrać?

Jeśli jest się w posiadaniu bramy skrzydłowej, to pewnie stosunkowo szybko chce się założyć automat, by nie musieć już ręcznie ją otwierać i zamykać. Wiele bram skrzydłowych są początkowo montowane bez żadnych mechanizmów automatycznych, jednak z czasem, ich właściciele orientują się, że czas pójść w stronę automatyzacji, gdyż taka obsługa bramy, jest wyjątkowo niekomfortowa i źle widziana. Na szczęście z czasem można założyć sam mechanizm zamykający i otwierający, bez konieczności wymiany starej bramy. Jaki jednak wybrać?

Na co zwrócić uwagę kupując automat?

automat do bramy skrzydłowejNa rynku znajduje się wiele modeli najróżniejszych mechanizmów do takiej obsługi bram. Nie zawsze jednak jest to ściśle związane z producentem i ceną, to czy mechanizm jest dobry jakościowo i czy sprawdzi się właśnie przy własnej bramie. Pierwszym i ważnym elementem jest poczytanie opinii o tym, czy klienci są zadowoleni z takich automatów. Jeśli właściciel takiego lub sam producent nagrał, jak działa i jak wygląda to w praktyce, to koniecznie należy to obejrzeć. Kolejnym ważnym pytaniem, na jakie trzeba sobie postawić, to prędkość chodzenia takiej bramy. Czasem nie ma się czasu odczekać, kiedy drzwi zamkną się automatycznie do końca, a jeśli robią to powoli, to na teren może wejść jeszcze jakaś osoba niepożądana. Istotne jest, by automat do bramy skrzydłowej miał możliwość prostego montażu. Jeśli nie posiada takiej, to może to okazać się wyjątkowo trudne, by założyć ją samemu. Jeśli nie jest to jednak najprostsza czynność, to warto sprawdzić, czy producent, u którego się kupuję, oferuje pomoc w montażu płatną lub nie. Kolejnym ważnym argumentem, który może świadczyć za lub przeciw skorzystania z danego mechanizmu, jest jego czułość na naciskanie z pilota. Jeśli ma w parametrach zaznaczone, że pilot musi znajdować się bardzo blisko czujnika, by załapał sygnał, to warto się zastanowić, czy we własnym przypadku będzie miało to zastosowanie praktyczne. Jeśli bowiem się okaże, że i tak trzeba byłoby wysiąść z samochodu, by otworzyć bramę z kluczyka, to i tak nie ma to sensu. Jeśli jednak czujnik będzie znajdować się blisko wjazdu w miejscu wygodnym, to nawet mała odległość nie będzie przeszkadzała.

Każda brama powinna być otwierana w sposób prosty i możliwy jak najbardziej intuicyjny. Jeśli tak nie jest, to trudno by korzystanie z niej było łatwe. Nawet montaż mechanizmu automatycznego nie jest równoznaczne z dużym ułatwieniem sobie funkcjonowania, jeśli dobierze się nieodpowiedni mechanizm lub założy się go nieroztropnie.