Jak zrobić imitację cegły na ścianie?

Niektórzy sądzą, że jeżeli ściana przypomina ceglaną, to po prostu nie ma na niej żadnego tynku. Oczywiście jest to błędne myślenie, ale o taki efekt chodzi osobom, które lubię rustykalne elementy we wnętrzach budynku. Imitacja cegły jest do zrobienia samodzielnie, ponieważ nie jest to trudne. Trzeba posiadać właściwą zaprawę i klej gipsowy, który posłuży zarówno do klejenia cegły na ścianie, jak i jako fuga. Wszystkiego można dowiedzieć się z internetu, jak i zamówić płytki cięte ze starej cegły.

Realistyczna imitacja cegły

imitacja cegły na ścianie salonuEfekt jaki chcemy uzyskać określa się jako rustykalny lub loftowy. Imitacja cegły na ścianie salonu to nic innego, jak wykorzystanie płytek ceglanych. Są one wycinane z cegły rozbiórkowej i mogą liczyć nawet trzysta lat. Takie płytki ceglane zamówimy przez Internet i przyjdą do ans w zabezpieczonych paczkach. Aby ułożyć taką cegłę na początku należy przygotować podłoże. Na oczyszczoną i odkurzoną ścianę nakładamy grunt, który głęboko penetruje pory w ścianie. Następnie wyznaczamy górną linię cegły. Ważne jest to, aby trzymać poziom. Gdy będziemy mieć to za sobą, nakładamy zaprawę na ścianę i grzebieniem rozprowadzamy ją tak, aby warstwa była cienka. Układamy cegły z przerwą wielkości około centymetra. Łączenia cegieł muszą się mijać względem poziomów, aby efekt był realistyczny. Cegły powinny być starannie dociskane, aby mocno trzymały się ściany. Najlepiej jest zaplanować układanie cegieł tak, aby nie trzeba było robić docinek. Jeśli będą one niezbędne, zwykła szlifierka nam wystarczy. Gdy nasza ściana będzie wyłożona cegłami, musimy zrobić fugę z tej samej zaprawy. Najlepiej robić to palcem. Pomiędzy płytki ceglane trzeba nałożyć kleju, a następnie rozsmarować go palcem dookoła każdej cegiełki. W ten sposób fuga będzie gładka, co sprawi, że uzyskamy efekt starej cegły. Zamawiając płytki zobaczymy wiele wersji kolorystycznych oraz jeśli chodzi o rozmiar. Tutaj wszystko pozostaje kwestią naszego gustu oraz tego, jaki dokładnie efekt jest w kręgu naszych zainteresowań.

Taka cegła sprawia bardzo dobre wrażenie. Dobrze jest zaplanować gdzieś w pobliżu takiej ściany stolik na którym będą stały świeczki. Ściana z takiej cegły rozświetlona blaskiem świecy prezentuje się bardzo dobrze. Wiele sklepów internetowych oferuje takie cegły i pochodzą one z całej Europy. Możemy znaleźć płytki z osiemnastowiecznej Norwegii. Dodatkowo dobrze jest wpleść w to wszystko elementy drewniane, na przykład pionowe belki z drewna, również stylizowane na starodawne.