Jak zorganizować profesjonalny bieg?

Rośnie liczba sportowych imprez dla amatorów. Widać to gołym okiem i nie ma się co dziwić. Skoro coraz więcej osób chce uprawiać sport i stawia na rekreację, to dlaczego nie organizować wydarzeń specjalnie dla nich?! Chętnych do udziału w tego typu zawodach jest ogrom, a poza tym to doskonała forma promocji dla miejsc, w których odbywają się zmagania. Organizatorzy mają okazję ugościć sportowców, ale także zaprezentować to, co mają do zaoferowania na przykład dla turystów. To z pewnością kusząca perspektywa.

Na biegu pamiętaj o pomiarze czasu

profesjonalny pomiar czasuJeśli jednak nie ma się doświadczenia, to warto dobrze przygotować się do zorganizowania imprezy. Wszystko po to, by zachęcić uczestników do kolejnej wizyty, przecież nikt chyba nie myśli o zrobieniu jednorazowego eventu. Jak przygotować imprezę sportową, na przykład dla biegaczy lub rowerzystów? Przede wszystkim warto zacząć od zastanowienia się nad tym, w którym miejscu i na jakim dystansie mają rywalizować uczestnicy. Wiadomo, że w przypadku rowerów najlepszym rozwiązaniem będzie teren poza miastem, biegacze natomiast najczęściej rywalizują jednak na asfalcie. Decyzja o dystansie zależy od wielu czynników, między innymi możliwości organizacyjnych czy infrastrukturalnych. A propos dystansu, istotne w przypadku sportowców, także amatorów, są wyniki, a najbardziej precyzyjne są te, które zagwarantuje im profesjonalny pomiar czasu. Profesjonalny, czyli taki, który dokonuje się za pomocą chipa w numerze lub na bucie biegacza czy rowerzysty. Dane z chipa odczytywane są dzięki odbiornikom i firmy odpowiedzialne za mierzenie rezultatów wiedzą, w jakim czasie dany zawodnik znalazł się w takim lub innym punkcie na trasie. W zasadzie prawie wszystkie imprezy oferują dziś możliwości profesjonalnego pomiaru, w końcu zawodnik też wymaga odpowiedniej organizacji i chciałby dokładnie poznać swój czas. Jeśli do tego trasa biegu ma związkowy atest, to jest to kolejny atut imprezy i ważny aspekt dla ewentualnego uczestnika. Warto więc zdecydować się na wykonanie atestu.

W przypadku wspomnianego pomiaru jest wiele firm, które zajmują się tą dziedziną. Przy okazji odpowiadają również za zapisy, czasem także wykonują galerie zdjęć z imprez, a więc kilka dodatkowych kwestii jest załatwionych. Przy organizowaniu imprezy sportowej koniecznie trzeba pamiętać także o ciekawym pakiecie startowym, czyli na przykład gadżetach i koszulce. Ta ostatnia może być dodatkowo płatna, wygląda to różnie na różnych biegach. Poza tym na mecie na każdego uczestnika powinien czekać medal oraz posiłek w miasteczku biegacza.