Jak wybrać odpowiedni wąż teflonowy?

Uszkadzający ładunek elektrostatyczny może gromadzić się wewnątrz węża, gdy płyny o wysokiej rezystancji elektrycznej są przesyłane przy bardzo dużych prędkościach przepływu (szczególnie jeśli zespoły węża PTFE są długie). Aby temu zapobiec, specjalny węgiel jest mieszany z PTFE w celu zmniejszenia jego rezystywności.Dzięki temu wyeliminowano potrzebę stosowania oplotów lub przewodów uziemiających w otworze węża.

Co brać pod uwagę przy wyborze węża?

teflonowe wężeJeśli chodzi o rurki PTFE, węże PTFE i zespoły węży informujemy, że nie znaleźliśmy żadnego przypadku użycia bydła lub innych materiałów pochodzenia zwierzęcego do produkcji  produktów plecionych z PTFE. Przedmiotowe produkty są w 100% wolne od pochodzenia zwierzęcego. Dlatego nie ma obaw dotyczących kwestii BSE / TSE w rurze i wężu PTFE, jak określono w specyfikacji EMEA 410.01. Wąż teflonowy rzadko jest stosowany do rutynowych układów hydraulicznych lub pneumatycznych, ale dominuje w lotnictwie i trudnych warunkach przemysłowych. Oto jak wybrać odpowiedni wąż i uniknąć kilku typowych błędów. Węże wykonane z rdzenia z teflonu zapewniają znakomitą wydajność w trudnych warunkach. Dlatego znajdują się w miejscach takich jak prom kosmiczny, podwozie samolotu i układy hamulcowe, a strażacy polegają na zapewnieniu im bezpieczeństwa. Tak jak istnieją różnice między materiałami stosowanymi w wężach, tak też istnieją różnice między wężami używającymi tego samego materiału podstawowego, takiego jak teflon. Oto niektóre z podstawowych cech, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze węża do konkretnego zastosowania. Gładki czy zwinięty otwór? Główne różnice to rozmiar i promień gięcia. Gładkie otwory są ogólnie dostępne tylko w otworach o średnicy 1 cala lub mniejszej. Dla tego rozmiaru wąż z gładkim otworem ma minimalny promień zgięcia 12 cali, podczas gdy wąż zwijany ma 3 cale. minimalny promień gięcia. Przewodzący czy nieprzewodzący? Przewody paliwowe przewodzące benzynę lub inne węglowodory o niskiej lepkości przy dużych prędkościach przepływu mają tendencję do gromadzenia ładunków statycznych, które mogą przechodzić przez teflonowe węże do oplotu, tworząc dziurę w teflonie. Określenie przewodzącego teflonu pozwoli, aby ładunek statyczny odpływał nieszkodliwie do złączki. Grubość ściany? Grubsze ściany są lepsze do zastosowań, w których wąż jest mocno zginany, ponieważ są bardziej odporne na wyboczenie.

Grube węże ścienne są również mniej przepuszczalne dla gazów. Węże cienkościenne zwykle kosztują mniej, ponieważ zawierają mniej materiału. Materiał warkoczowy? Typ 316 ze stali nierdzewnej jest zalecany do zastosowań w wężach morskich. Monel jest dostępny dla węży narażonych na silne środowisko korozji morskiej, a brąz jest dostępny do zastosowań morskich, a także tam, gdzie węże mogą być ocierane razem o inne urządzenia.