Jak ważna jest odpowiednia dętka rowerowa?

Dętka rowerowa pozostaje najważniejszym elementem, warunkującym poprawną jazdę rowerem górskim, trekkingowym czy szosowym. To do dętki rowerowej jest pompowane bardzo duże ciśnienie, które następnie warunkuje dobrą pracę koła na twardej lub wyboistej nawierzchni. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru dętki do opony rowerowej. To dzięki temu możliwe staje się wygodne jeżdżenie po każdej nawierzchni, gdyż dętka może być pompowana do konkretnych wartości ciśnienia.

Dobra dętka do roweru trekkingowego

dętki rowerowe sklep onlineJednym z ważniejszych elementów doboru dętki rowerowej jest wybór ich wentyla. Obecnie w sprzedaży dominują dętki, które posiadają tak zwane wentyle „samochodowe” lub „presta”. Dzięki nim możliwe jest dopompowanie konkretnych wartości ciśnienia, które utrzymuje się przez długi czas w oponie. Kupując dętki rowerowe sklep online zwróci także uwagę na fakt, jakiej szerokości ma być dana dętka rowerowa. Może ona być dopasowywana zarówno do opon szosowych, jak i trekkingowych czy najszerszych typów ogumienia dla rowerów górskich. Dzięki temu dętka rowerowa może być dopasowana w taki sposób, aby mogła w bardzo dobry sposób rozłożyć się w oponie, co powoduje, że nie powstają fałdy i zagięcia, lub odwrotnie – dętka nie jest za bardzo napięta. Wiele dętek rowerowych jest także pokrywanych specjalną substancją, która zmniejsza tarcie, i pomaga w ułożeniu się dętki rowerowej. Dzięki temu możliwe jest założenie jej w oponie, która jest nowa, i nie mamy pewności, czy po napompowaniu dętka dobrze się ułoży. Nowe i markowe dętki rowerowe przechodzą kontrole jakości, które pozwalają używać ich w każdych warunkach. Dobra dętka rowerowa nie ulegnie rozerwaniu, a także nie będzie tracić powietrza. W wielu wypadkach dętki rowerowe kupowane w sklepach są dużo lepszej jakości niż te, które możemy zakupić w niepewnym i niesprawdzonym miejscu. Dętki oferowane w sklepach mogą być dobrze dopasowane do każdej opony, nawet takiej, którą używamy do jazdy w zawodach amatorskich.

Dobra dętka rowerowa jest także niezwykle ważna dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Może ona być wykonana z materiałów. które zapewniają dobry i równy obrót koła, co bezpośrednio przekłada się na fakt, iż dętka tego typu zapewnia dobrą trakcję na każdej nawierzchni. Równe i proste dętki mogą być także używane w oponach o średniej szerokości, dla których tym bardziej ważna jest dobrej jakości dętka. Dzięki temu, że dętki są produkowane z dobrej jakości gumy, nie ulegają przedwczesnemu uszkodzeniu.