Biznes i usługi

Jak się przygotować na kilkudniowy rejs wędkarski?

Turystyka nie zna granic, tak było jest i będzie. pasje są różne, a do tych najbardziej specyficznych należy poławianie ryb na morzach i oceanach. Na świecie znajduje się grupa ludzi, którzy raz na jakiś czas wypływają na morze, by złowić rybę dla siebie. Nie uprawiają przy tym handlu. Po prostu cieszą się, że tam są i mogą to robić z wielką radością. Taka wyprawa jest dla każdego, kto jest do tego odpowiednio przygotowany. A jak się przygotować? O tym w poniższym artykule.

Rejs wędkarski – o czym warto pamiętać

kilkudniowe rejsy wędkarskieWybierając się nad morze na połów ryb na samym początku należy mieć na uwadze to, czy jest to rejs jednodniowy czy kilkudniowy. Zanim wypłyniemy, musimy przede wszystkim zapłacić osobom organizującym takie wyprawy za poświęcony czas i paliwo. W związku z tym trzeba dysponować odpowiednią gotówką. Nie bez znaczenia staje się również sprzęt wędkarski. Należy przede wszystkim mieć na uwadze to, że wędkarstwo śródlądowe, a morskie znacznie różnią się między sobą. Ryby są inne i sprzęt również musi być inny. Ryby morskie są większe, a więc wędki, kołowrotki i żyłki również trzeba mieć mocne. Oprócz tego trzeba dysponować odpowiednią siłą, więc kondycja fizyczna to podstawa. Kilkudniowe rejsy wędkarskie wymagają bardzo dobrego zaopatrzenia. Nie możemy pozwolić sobie na to, abyśmy byli nieprzygotowani na określone warunki pogodowe. Trzeba zabrać ze sobą ciepłą czapkę, kurtkę przeciwdeszczową, a najlepiej płaszcz, nieprzemakalne spodnie, kalosze. Wszystko to najlepiej, aby było na zmianę. Można zabrać rękawiczki i grubą kurtkę. Konieczna jest ochrona głowy i oczu podczas upalnych dni. Na morzu pozostajemy przez kilka dni – nie może nam zabraknąć ani jedzenia, ani dostępu do wody pitnej. Bez tego nie jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować. Wybierając się na kilkudniowy rejs zabierzmy ze sobą naładowany telefon, ładowarkę lub power bank. Warto mieć przy sobie latarkę, i apteczkę z lekarstwami. Dobrze by było mieć przy sobie ciepły koc, ponieważ nie wiadomo jaka będzie pogoda nocą. Nie zapomnijmy również o dokumentach.

Zapewne organizator rejsów na morze powie, co konieczne jest, aby zabrać się na połów ryb. Trzeba się stosować jego wskazówek, ponieważ to on za nas odpowiada. Ważna informacja – na morzu nie pijemy płynów wyskokowych! To odwadnia i dekoncentruje. Obniża jakość wyprawy. Unikamy też niestrawnych pokarmów. Jeśli dobrze się przygotujemy do rejsu, zapewne będziemy mieć niezapomniane wrażenia, a i połów ryb będzie produktywny. Życzę zatem powodzenia na wyprawie!