Jak przygotować druk wielkoformatowy do druku?

Reklama jest dźwignią handlu. Różne są rodzaje reklam, szczególnie w przestrzeni miasta. Do jednych z najpopularniejszych reklam należy reklama, wykorzystująca druk wielkoformatowy. Żeby reklama była skuteczna i prawidłowo wykonana, trzeba podjąć współpracę z profesjonalnym punktem graficznym i drukarskim.

Przygotowywanie druku wielkoformatowego

druk wielkoformatowy ŁódźReklama wielkoformatowa rządzi się własnymi prawami. Jest ona skuteczna przede wszystkim dlatego, że jest widoczna dla potencjalnych klientów już z daleka, ale nie tylko. Ważna jest kompozycja takiej reklamy, a także wizualny przekaz, który przyciąga uwagę. Dlatego też projekt takiej reklamy najlepiej jest zlecić kreatywnemu grafikowi. Reklamy bowiem często są wtórne i schematyczne, dlatego tez nie spełniają swojej roli. Reklama w przestrzeni miejskiej, nawet ta najbardziej kreatywna i twórcza jest w stanie zlać się z innymi reklamami w krajobrazie miejskim i pozostać niezauważalna. Druk reklamy wielkoformatowej jest dość kosztowny, szczególnie wtedy, kiedy do wydruku jest wiele banerów, dlatego tez trzeba solidnie przygotować projekt do realizacji, by uniknąć wszelkich pomyłek, które mogłyby, by być kosztowne w naprawie. Przede wszystkim każdy doświadczony grafik wie, że przy wysłaniu projektu do drukarni należy określić spady. Jest to obszar krawędzi bocznych, który finalnie nie wchodzą do druku. Niektóre drukarnie żądają zdania obrazu, w którym są spady, ale coraz więcej drukarni nie wymaga już dodawania spadów. Plik do druku trzeba dostarczyć w pliku roboczym, to znaczy zapisany do rozszerzenia programu, z którego aktualnie korzystaliśmy. Dodatkowo warto jest jednak przesłać projekt zapisany do PDF i do JPG. W większości polskich miast istnieją drukarnie, które realizują druk wielkoformatowy Łódź, Warszawa, Kraków, to miasta z najszerszą bazą drukarni. Konkurencja wśród drukarni jest duża, dlatego też łatwo jest znaleźć drukarnię, która wykona nasz projekt w okazyjnej cenie. Doświadczeni pracownicy drukarni są w stanie także skorygować wszystkie błędy w projekcie, jeżeli jakieś zauważą i za pomocą specjalnych technik nadrukować obraz, który posiada kolory niemalże identyczne z tymi, które widnieją w projekcie. Warto więc przy wyborze drukarni kierować się opiniami na temat każdej z nich, by wybrać taką która w swoim działaniu kieruje się przede wszystkim zadowoleniem klienta.

Druk wielkoformatowy pomoże zareklamować naszą firmę, albo jakąkolwiek inicjatywę, z której wyszliśmy. Dlatego warto, by reklama była wykonana estetycznie, a projekt był kreatywny. Warto znaleźć dobą drukarnię, by produkt finalny był jak najbardziej zbliżony swoim wyglądem do projektu roboczego.