Jak dbać o przedłużone włosy?

Jestem bardzo niecierpliwa, dlatego kiedy zamarzyła mi się fryzura z długich włosów, za nic w świecie nie chciałam czekać kilku miesięcy, aż włosy urosną mi do pożądanej długości. Udałam się do fryzjerki i zapytałam jej, jakie są sposoby na szybkie uzyskanie długich włosów. Dowiedziałam się, że jedyne co może mi zaproponować to zabieg ich przedłużania. Zdecydowałam się na niego, ale najpierw dowiedziałam się jak dba się o takie włosy. Chciałam od początku dobrze je pielęgnować, żeby efekt utrzymał się na mojej głowie nawet przez kilka tygodni.

Jestem zadowolona z przedłużonych włosów

przedłużanie włosówDowiedziałam się od niej, że przedłużone włosy należy codziennie rozczesywać odpowiednią szczotkę. Nie można dopuścić do sytuacji, że włosy się ze sobą splatają czy powstaną kołtuny, ponieważ w takiej sytuacji trzeba będzie włosy ściąć, żeby ułożyć codzienną fryzurę, a wtedy cały efekt przedłużenia będzie mizerny lub zniknie całkowicie. Najlepiej jest również korzystać ze specjalnych szamponów oraz odżywek, które ułatwiają rozczesywanie i pozwalają na odpowiednią ich pielęgnację. Samo przedłużanie włosów jest bardzo proste, zabieg trwa nie dłużej niż godzinę, a jeśli przedłużamy włosy tylko o kilka centymetrów można go wykonać nawet w kilkanaście minut. Bardzo ważne jest również to, aby przedłużonych włosów nie poddawać żadnym zabiegom fryzjerskim wykonywanym na gorąco. Należy uważać nawet na suszenie włosów suszarką, najlepiej jest nastawić ją na chłodny strumień powietrza. Zamiast lokówki, należy wybrać wałki lub papiloty. Oczywiście jednorazowe użycie takich sprzętów nie sprawi, że włosy od razu się zniszczą, ale żeby efekt przedłużenia utrzymywał się nawet przez kilka miesięcy warto stosować się do tych rad. Już wkrótce przekonałam się, że dbanie o przedłużone włosy wcale nie jest tak bardzo skomplikowane jak mi się na początku wydawało. Już od pierwszego dnia po zabiegu nie miałam z tym żadnych problemów. Przedłużone włosy wyglądały praktycznie tak samo jak naturalne i wcale nie było widać, że się one moje własne.

Specjalne szampony, odżywki i inne kosmetyki do ich pielęgnacji bez problemu dostałam w lokalnej pasmanterii. Produkty te były tanie i wydajne, dlatego nie musiałam dodatkowo wydawać na włosy dużych sum pieniędzy. Po zakupie specjalnej szczotki włosy bardzo łatwo się rozczesywały, nawet łatwiej niż moje zwykłe włosy, ponieważ automatycznie układały się do takiej fryzury, jaką nadała im fryzjerka podczas wykonywania zabiegu. To było naprawdę świetne rozwiązanie, cieszę się, że się na nie zdecydowałam.