Innowacje wśród taśmy przemysłowych

Od przemysłu tekstylnego wymagane jest oczekiwanie spełniania szeregu potrzeb. Po pierwsze stworzania nowych przędz, tekstyliów i funkcje, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom konsumentów. Tekstylia pokryte silikonem, w szczególności przędza, jest poszukiwana w zastosowaniach kompozytowych, technicznych i medycznych. Powłoka silikonowa na taśmie może pomóc w zwiększeniu elastyczności, kompatybilności i ochrony przędzy oraz w przypadku końcowej tkaniny. Pomimo popytu na przędze w osłonie silikonowej są relatwynie nową usługą.

Silikony i historia taśm transportowych

silikonowe taśmy transportująceAby podjąć  wyzwanie produkcji nowoczesnych taśm przemysłowych, firmy z branży przemysłowej nawiązują współpracę we wspólnym projektach, w celu stworzenia silikonowej powłoki elastomerową dla taśm poliestrowych, poliamidowych i szklanych. Wykorzystują wiedzę specjalistyczną, aby uzyskać profile lepkości i reaktywności powłok, które spełniłyby potrzeby procesów produkcji taśm do transportu. Partnerzy biznesowi zadbali również o to, aby powłoka silikonowa, nić i inne elementy procesu były ze sobą kompatybilne, co doprowadziło do powstania idealnie osłoniętych przędz i innowacyjnych struktur taśm przez naczonych do transportu. Przędze z włókna szklanego z powłoką silikonową mogą być dziane podczas procesu produkcji taśm. Proces dziania umożliwia tworzenie tasm silikonowych  i konformalnych, które są w stanie wzmocnić kompozyty w wyjątkowy i korzystny sposób. Zastosowany silikon jest niezwykle kompatybilny, dzięki czemu powstałe włókno taśmy jest odporne na temperaturę i chemikalia. W pielęgnacji z zastosowaniem opatrunków z taśm powlekanych silikonem powyższe właściwości oraz połączenie z hydrofobową naturą elastomeru silikonowego, umożliwiają zdrową regenerację bez przyczepiania się do materiału tekstylnego. Typowe silikonowe taśmy transportujące opracowane dla projektu,  są wytwarzane z materiałów przyjaznych dla środowiska, bez rozpuszczalników z łatwym do czyszczenia i bardzo stabilnym dostosowaniu do warunkach środowiskowych. Dodatkowsilikon nadaje tekstyliom odpowiedni poziom efektu antypoślizgowego. Powłoka silikonowa sprawia, że ​​włókna są bardziej elastyczne, otwierając sferę możliwości w projektowaniu innowacyjnej struktury tekstylnej, która jest dostosowana do aplikacji. W rezultacie projekt i opracowane produkty zostały nagrodzone na wielu renomowoanych targach i wystawach miedzynarodowej rangi.

Poszukiwaną cechą pasów sieci prętowej jest wytyczna wedle, której posłużą do niezawodnego transportu małych produktów i przenoszenia ich do dalszych maszyn. Dzięki otwartej strukturze oczek prętów  jest ochrona przed wszystkimi płynami, ciepłem, zimnem i powietrzem mogącym przechodzić przez pręty bez żadnych przeszkód. Silikonowe taśmy są precyzyjne i nie wymagają prawie żadnej konserwacji. Przenośniki taśmowe najlepiej sprawdzają się w przemyśle piekarniczym, piekarniczym, cukierniczym, orzechowym i chrupkim oraz wielu innych nowoczesnych technologiach wykorzystywanych na linii produkcyjnej.