Ile kosztuje fachowe oklejenie samochodu reklamą?

Wielu specjalistów z dziedziny marketingu uważa, że najlepszą formą reklamy jest samochód firmowy oklejony folią z naniesioną na niej grafiką reklamową. Atrakcyjnie oklejony samochód firmowy zwróci na drodze uwagę zarówno pieszych jak i innych kierowców. Tajemnicą sukcesu takiej reklamy jest odpowiednio zaprojektowany nadruk na folii, którą samochód będzie oklejony. Taki marketing kosztuje niewiele, ale ma sens jedynie wtedy, kiedy firmowe samochody jeżdżą bez przerwy.

Koszt oklejenia samochodu to kilkaset złotych

fachowe oklejanie samochodów cenaNa ulicach każdego dnia możemy zobaczyć setki samochodów będących jeżdżącą reklamą. Nie wszystkie jednak przyciągają uwagę w taki sposób, żeby inni uczestnicy dróg zapamiętali zobaczone na aucie szczegóły. Dlatego właśnie tak bardzo istotny jest projekt tego, co będzie nadrukowane na okleinie. Zaprojektowanie grafiki zgodnej z identyfikacją wizualną firmy najlepiej zlecić agencji reklamowej. Przygotowaniem folii zajmuje się drukarnia a jej naklejeniem firma, która oferuje fachowe oklejanie samochodów cena takiej usługi wynosi od stu do dwustu złotych za metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę fakt, że wielkość samochodów osobowych jest jaka jest to oklejenie jednego samochodu nie powinno kosztować więcej niż kilkaset złotych. Za projekt zapłacimy jednorazowo, więc przy większej liczbie samochodów koszty projektu przypadającej na jedno auto będą niewielkie. Jeśli możemy coś doradzić to na pewno to, żeby nie oszczędzać ani na samym projekcie ani na wykonaniu prac związanych z oklejeniem samochodu. Tego nie można popsuć, więc oklejanie warto zlecić najlepszym fachowcom. Okleina musi być przyklejona idealnie, czyli tak, żeby nie zostawić pod folią żadnych pęcherzyków powietrza. Lepsza firma może będzie te usługi świadczyć drożej, ale na pewno warto zapłacić więcej w zamian za pewność, że prace zostaną wykonane prawidłowo. Wtedy można mieć też pewność, że folia w trakcie naklejania nie ulegnie uszkodzeniu. Dobrze przyklejona folia wytrzyma na samochodzie przynajmniej dekadę.

Co by nie powiedzieć to na pewno jest tak, że każdy oklejony samochód jest atrakcyjniejszy wizualnie od zwykłego pojazdu. Kierowcy, chociażby z nudów, oglądają dokładnie te samochody, na których zaprezentowana jest jakaś ciekawa grafika. Najciekawiej oklejone samochody dają się zapamiętać. I dlatego właśnie tak wiele firm decyduje się na oklejanie swojej firmowej floty grafiką reklamową. To jedynie wzmacnia identyfikację wizualną firmy co z kolei pomaga w pozyskaniu nowych klientów czy kontrahentów.