Ile kosztują usługi koparko-ładowarką?

 

Jedną z najpotrzebniejszych na każdej budowie maszyn – a wręcz niezastąpionych – jest oczywiście koparko-ładowarka. Każdy wie jak wygląda taka maszyna i każdy wie jak ona działa i do czego służy. Najczęściej nazywa się ją po prostu koparką, chociaż jej poprawną nazwą jest właśnie koparko-ładowarka. Wynika to z jej podwójnej funkcjonalności, czyli kopania oraz ładowania. To wszystko jest oczywiste. Taką maszynę wynajmuje się wraz z operatorem. Koparkę można obsługiwać samodzielne, jeśli posiada się do tego odpowiednie uprawnienia.

Koparka i ładowarka za niewielkie pieniądze

usługi koparko ładowarkąJeśli wzięlibyśmy pod uwagę podwójną funkcjonalność takich maszyn jak koparko-ładowarka to możemy równie dobrze napisać, że są to dwie maszyny połączone w jedną. Zatem wynajmujemy i koparkę i ładowarkę tylko połączone w jedną maszynę. W każdym razie jedna koparko-ładowarka może wykonać wszystkie zlecone w tym zakresie prace budowlane. Ta maszyna budowlana zastępuje pracę wielu osób, więc jest niemalże niezastąpiona na każdej budowie. Przejdźmy teraz do ceny zamówionej usługi koparko ładowarką. Zależy ona oczywiście od miasta czy województwa, ponieważ tak to z reguły jest, że ceny są rynkowe dla danych regionów. W niektórych województwach usługi koparko ładowarką będą naprawdę bardzo tanie. Za maszynę wraz z obsługującym ją operatorem trzeba zapłacić niespełna sto złotych za jedną godzinę pracy maszyny. W małych miasteczkach można znaleźć koparko-ładowarkę za nawet siedemdziesiąt złotych za godzinę pracy. Inaczej jest w dużych miastach, a najdrożej oczywiście w stolicy. Tam za usługi koparko-ładowarką musimy zapłacić nawet do dwustu złotych za godzinę, ale to już skrajnie wysokie ceny. Natomiast to zestawienie cen pokazuje, że w zależności od regionu kraju wynajęcie tej nadzwyczaj potrzebnej maszyny może kosztować bardzo mało albo całkiem sporo. Na ceny za wynajęcie usług koparką i ładowarką wpływ ma jeszcze konkurencja w danej okolicy. Im więcej takich maszyn jest do wynajęcia tym niższa jest cena za ich wynajem.

Można jednym tchem wymienić wszystkie prace, do których niezbędna może się okazać koparko-ładowarka. Takich prac jest całe mnóstwo. Prace murarskie, brukarskie czy prace wykopowe – tutaj bez koparko-ładowarki się nie obejdzie. Usługi tą maszyną się po prostu wynajmuje. Wynajmuje się – dokładniej rzecz ujmując – maszynę wraz z operatorem. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od miasta, w których świadczone są takie usługi. Wahają się w kwotach od kilkudziesięciu do nawet dwustu złotych za godzinę pracy maszyny.