Idealnie wyprana pościel hotelowa to podstawa!

Każdy gość przebywający w hotelu ma oczekiwania względem czystości pokoju. Podstawą jest odpowiednia świeża oraz czysta pościel, która będzie przekładać się na zadowolenie i komfort gościa. Warto dopowiedzieć o tym, że pranie pościeli może następować albo w samym hotelu, albo też w pralni. Zależy to przede wszystkim od właściciela hotelu, wielkości obiektu oraz od opłacalności i ilości osób zatrudnionych w tym miejscu noclegowym.

Pranie pościeli – w hotelu czy w pralni?

pranie pościeli hotelowejJak wspomniano już mamy dwa rozwiązania: albo oddajemy pościel hotelową do pralni, albo tez robimy to na miejscu. Jeśli chodzi o pranie na miejscu, to pozytywem jest to, że całość prac może odbywać się na miejscu, w czasie jakim chcemy. Można dzięki temu samodzielnie planować czas na pranie i nie trzeba jeździć do pralni. Jednakże są tego tez minusy, ponieważ trzeba wydzielić odpowiednie miejsce na pranie, suszenie i przechowywanie pościeli. Wiąże się to też z dodatkowymi obowiązkami personelu. Trzeba płacić zarówno za pracę, jak i środki do prania. Mimo, że opcja z pralnią w hotelu jest dobrym rozwiązaniem, to jednak lepiej się sprawdza korzystanie z usług pralni. Pranie pościeli hotelowej jest jedną z kluczowych usług pralni podpisujących kontrakt z różnymi obiektami noclegowymi. Zyskujemy dzięki temu naprawdę wiele. Przede wszystkim to, że oszczędzamy czas. Nie musimy prać pościeli w hotelu, a w tym czasie można posprzątać pokoje, co przełoży się również na stan czystości. W pralni pracują też osoby wyspecjalizowane w doborze metod prania i czyszczenia różnych plam. Sprawią, że pościel hotelowa wróci z powrotem jak nowa!. Dzięki korzystaniu z takich usług oszczędzić można również pieniądze, gdyż pralnia hotelowa może być droga, jeśli chodzi o jej utrzymanie. Istnieje wiele firm zajmujących się praniem, które dowożą czystą pościel do klienta. Można z tego oczywiście skorzystać. Nie trzeba kupować i konserwować profesjonalnego sprzętu, który jest dość drogi. Jeśli pościel hotelową oddamy do prania, to jednocześnie pracownicy mogą ją odpowiednio wymaglować i wyprasować. Będzie też pachnąca oraz zreperowana w przypadku ewentualnych uszkodzeń.

Dbanie o tekstylia hotelowe jest bardzo ważne, ponieważ hotel nie może pozwolić sobie na złą opinię. Goście hotelowi musza mieć czysto, jest to z góry nałożony wymóg, a czysta pościel jest podstawową zasadą higieny w hotelach. Oprócz tego, że musi być czysta i pachnąca, to jednocześnie nie mogą na niej znajdować się zarazki, kurz oraz pot poprzednich gości.