Historia skórzanej kurtki

W obecnych czasach niczym nadzwyczajnym jest posiadanie kurtki skórzanej w szafie. To bardzo ciekawy model kurtki, która nie tylko doskonale prezentuje się na każdym bez względu na płeć czy wiek bądź wykonywaną profesję. To też model kurtki bardzo praktycznej, która doskonale chroni przed wiatrem, zimnem i deszczem. W związku z tym corocznie sprzedaż tych kurtek jest bardzo wysoka, mimo iż ramoneski znane są już od niemal 100 lat dzięki trudowi pracy Irvinga Schotta oraz jego brata w ramach pracy projektowej dla Beck Industries.

Najmodniejszy model kurtki od stu lat

popularne kurtki skórzane męskie ramoneskiGdy zastanawiamy się nad historią kurtki motocyklowej musimy cofnąć się o niemal 100 lat. Irving Schott wprowadził się wraz z rodziną do Nowego Jorku. W związku z tym uznał, iż spróbuje swoich sił w produkcji odzieży wierzchniej. Razem z bratem zaczęli projektować kurtki, jednak przez niedobory kadrowe musieli również sami chodzić po domach i je sprzedawać. Beck Industries uznało, iż chcą, aby bracia stworzyli projekt kurtki motocyklowej. W tamtych czasach motocykliści nosili bardzo długie skórzane płaszcze, których poły rozwiewały się na wietrze albo kierowca musiał podwijać nieestetycznie płaszcz w trakcie jazdy. Dlatego bracia stworzyli krótszy model skóry ze skośnym zamkiem zapobiegającym marszczeniu materiału. Oczywiście, projektów było kilka, ale ten który znamy dzisiaj poszedł do produkcji. Początkowo sprzedawano je pod nazwą Perfecto, czyli marki ulubionych cygar Irvinga. Przez wiele lat nosili je głównie motocykliści, buntownicy oraz osoby związane z subkulturami, jednak były to popularne kurtki skórzane męskie ramoneski. W połowie wieku XX zaczęły powstawać filmy z Marlonem Brando, który na ekranie nosił ten model kurtki. Coraz więcej osób chciało mieć własną skórę. Z końcem tego wieku nosiło je wiele osób, jednak największe boom na ten produkt osiągnięto, gdy rockowi muzycy zaczęli je ubierać. Obecnie ramoneskę ma niemal każdy na świecie bez względu na płeć, wiek czy też wykonywany zawód. 

Historia kurtek motocyklowych sięga stu lat wstecz, kiedy to Irving wraz z bratem przyjęli ofertę Beck Industries na stworzenie własnego projektu kurtki dla motocyklistów. Okazało się, że model ten był naprawdę wyjątkowy z uwagi na wykorzystanie metalowego zamka po raz pierwszy w takim projekcie, a także fakt, że był on pod skosem. Skóra spodobała się całej rzeszy klientów, jednak początkowo dotyczyło to jedynie buntowników. Obecnie ramoneskę ma niemal każdy, ponieważ są uniwersalne i wygodne na co dzień.