Koła gumowe można spotkać najczęściej w pojazdach, takich jak glebogryzarki, rzadziej wózki. Sprawdzają się tam doskonale, bo są na tyle miękkie i sprężyste, że doskonale dopasowują się do podłoża i można wykorzystywać maszyny z najlepszą możliwą precyzją. Glebogryzarka ma za zadanie przygotować glebę do upraw poprzez odpowiednie napowietrzenie jej i dostarczenie składników mineralnych pochodzących z powietrza. Maszyna sprawdzi się także jesienią, gdy należy przygotować grunt na zimę.
Regeneracja gumowych kół dla najlepszych efektów pracy
Glebogryzarki przypominają swoim kształtem małe skutery dwukołowe, a bardziej profesjonalny sprzęt wygląda jak trójkołowy rower. Najlepiej, gdy korzysta z niego osoba doświadczona i która potrafi za panować nad maszyną. Każdy, kto ma glebogryzarkę wie, ile posiada ona zalet i jak często można z niej korzystać. Oznacza to także, że zdaje sobie sprawę z tego, że używanie maszyny na zniszczonych oponach może skończyć się źle. Polecana regeneracja kół gumowych jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o nadanie im odpowiedniego zabezpieczenia. W trakcie pracy opony są wystawione na tarcie, a to oznacza, że po kilku miesiącach czy latach maszyna może być niezdatna do używania. Nawet duże gumowe koła można odpowiednio zabezpieczyć przed nieuniknionym i dlatego tak wiele firm zauważa, że szybki i prosty zabieg nałożenia związku chemicznego, jakim jest polimer zbudowany z długiego łańcucha chemicznego, pozwoli na przedłużenie żywotności glebogryzarki o kilka lat. Glebogryzarka ma mocny silnik, bo musi skutecznie przerobić ziemię, dlatego opona nie może być zbyt twarda, ani zbyt miękka. Poliuretan ma to do siebie, że jego powłoka nie jest gruba, ani znacznie widoczna, a zamiast tego trwale zabezpiecza pojazd przed jego zapadnięciem w gruncie. Należy zapamiętać, ze niekiedy ziemia jest dość twarda i trudno obrobić ją ręcznie, a czasem można trafić na miękki kawałek roli, który wcale nie poprawia sytuacji. Odpowiednio dobrany sprzęt, do tego dobrze przygotowany na ciężką pracę, pomoże w uzyskaniu najlepszego sposobu na dobrze użyźnioną glebę, a poliuretan może w tej sprawie wiele pomóc.
Poprzez regenerację, wiele kół stało się o wiele wydajniejsze i świetnie radzą sobie w swojej pracy. Nie należy liczyć na to, że glebogryzarka poradzi sobie z zadaniem tak samo dobrze, gdy nie będzie miała opony pokryte cienką warstwą polimerów. Jeżeli ktoś chce, by jego sprzęt posłużył mu jak najdłużej i najowocniej, musi zainwestować w odpowiednie przygotowanie jej do pełnienia swojej roli na różnym gruncie i w wielu warunkach.