Gdzie wykorzystuje się technologię wirtualnych spacerów 3D?

Rozwój technologiczny wpływa na wszystkie możliwe dziedziny życia. Fotografia weszła na wyższy poziom, dzięki zastosowaniu zdjęć panoramicznym do montowania wirtualnych spacerów 3D. Są one coraz częściej wykorzystywane w wielu branżach, aby ułatwiać klientom i potencjalnym pracownikom dostęp do ofert proponowanych przez firmę na ekranie komputera. Zwiększa to świadomość ich marki oraz ułatwia reklamę.

Korzyści płynące z wirtualnych spacerów

wirtualne spacery 3dW dzisiejszych czasach wiele spraw jest załatwianych najpierw przez Internet. Wynajmując nowe mieszkanie, sprawdza się oferty online a szukając nowej pracy, informacje o firmach są na ich stronach i portalach społecznościowych. Nawet w sytuacji, kiedy chce się pójść odwiedzić muzeum, najpierw należy sprawdzić w Internecie kiedy będzie otwarte i jakie są ceny biletów. Wirtualne spacery 3D w doskonały sposób wykorzystują fakt, że klienci i potencjalni pracownicy czerpią swoją wiedzę o danym miejscu ze stron internetowych. Umieszczane są więc na nich interaktywne zdjęcia, po których użytkownik sam może się poruszać za pomocą kursora myszki. Wykonane z setek panoramicznych fotografii, wirtualne spacery tworzą płynne przejścia między nimi i umożliwiają zajrzenie w każdy kąt. Technologia ta sprawdza się doskonale wśród deweloperów i biur nieruchomości, które w ten sposób umożliwiają kupcom i najemcom obejrzenie lokalu. Zdjęcia mogą być edytowane co jest wielką pomocą w prezentowaniu projektów przez architektów i inżynierów. Hotele natomiast mogą z łatwością pokazywać klientom jak wyglądają wynajmowane pokoje. W sektorze publicznym, urzędy i muzea mogą wrzucać taki wirtualny spacer po swojej placówce na stronę internetową, co pozwoli klientom oswoić się z miejscem, sprawdzić gdzie są kasy lub konkretny pokój. Również pracodawcy znajdują zastosowania w tego rodzaju technologii. Mogą oni zamówić przygotowanie spaceru po swojej firmie, co zachęci wielu potencjalnych pracowników do udziału w rekrutacji. W ten sposób placówka wydaje się być znacznie atrakcyjniejsza i bardziej nowoczesna, co zachęci wiele osób do zapoznania się z nią bliżej.

Za pomocą wirtualnych spacerów 3D wiele branż może stać się bardziej dostępnych dla potencjalnych klientów, kupców czy pracowników. Zainteresowani zwykle najpierw sprawdzają stronę internetową a znaleziony wirtualny spacer może ich zachęcić do dalszego zainteresowania się firmą. Rozwój technologii fotografii 3D sprawia, że jest to coraz częściej wykorzystywany zabieg w reklamie oraz budowaniu wizerunku firmy.