Fuga epoksydowa do płytek

Odpowiednie wykończenie oraz wyposażenie pomieszczenia łazienkowego, pozwoli na zachowanie możliwie jak najlepszego efektu wykończeniowego, w pełni trwałego, a także estetycznego. Zastosowanie w pomieszczeniach łazienkowych płytek ceramicznych nie odbiega od normy, lecz rodzaj oraz format płytek jest bardzo zróżnicowany, dlatego też możemy zastosować wielkoformatowe płytki ceramiczne, aby nasza łazienka stała się w pełni nowoczesna i ekskluzywna.

Fuga do płytek ceramicznych

dwuskładnikowe fugi mapeiNa rynku dostępne są różne rodzaje fug do płytek ceramicznych. Pozwalają one na zachowanie możliwie jak najlepszego efektu, jakim jest uzupełnienie szczelin pomiędzy płytkami ceramicznymi, które ze względu na oddziaływanie mikro ruchów ziemi, nie mogą zostać ułożone na styk. Fuga zastosowana jako wypełnienie szczelin pomiędzy płytkami ceramicznymi, może być ceramiczna, cementowa, oraz epoksydowa. Najlepszy wybór jednej z nich nie jest możliwy, gdyż na każdej powierzchni płytek, fugi te sprawdzą się zupełnie inaczej. W łazience nie jest konieczne stosowanie fugi epoksydowej, która nie wchłania zanieczyszczeń, oraz nie przyjmuje ciemniejszego koloru. Niemniej jednak świetnie tego rodzaju fuga sprawdzi się w salonie, przedpokoju, czy też w kuchni, gdzie nierzadko stąpamy po okładzinie z płytek ceramicznych w obuwiu z twardą podeszwą. Dwuskładnikowe fugi mapei są nie tylko wysoko cenione przez użytkowników okładzin z płytek, których szczeliny zostały wypełnione tą fugą. Tego rodzaju fugi znajdują także wysoki poziom uznania wśród fachowców, ze względu na bardzo wygodne ich przygotowanie do wypełnienia zaprawą szczelin, a także bardzo łatwą zmywalność nadmiaru fugi z płytek ceramicznych, co pozwala na upłynnienie oraz przyspieszenie procesu wykonywanych przez fachowców prac. Jedno opakowanie 3 kilogramowe tego rodzaju fugi, wystarcza na wypełnienie szczelin pomiędzy płytkami do około 50 metrów kwadratowych, dzięki czemu wykonując prace okładzinowe w pomieszczeniu łazienkowym, na powierzchni podłogowej oraz ściennej, jedno opakowanie wystarcza na wypełnienie szczelin w całej łazience.

Wysoki poziom uznania tego rodzaju produktu, a także szerokie zastosowanie, powoduje coraz częstsze dokonywanie zakupu fug epoksydowych dwuskładnikowych. Tego rodzaju fugi cenią nie tylko fachowcy, lecz także użytkownicy pomieszczeń, w których fugi zostały zastosowane do celu wypełnienia szczelin pomiędzy płytkami ceramicznymi. Bardzo łatwo z takich fug zmywa się wszelkie zanieczyszczenia, dzięki czemu nie tracą one swojego koloru ani estetyki wyglądu.