Ekologiczne pieluchy jednorazowe dla dzieci

Pojawienie się nowego członka rodziny to niezwykłe szczęście i radość. Z bardziej pragmatycznego punktu widzenia to również koszty. Nie dziwi nikogo, że świadomi wydatków rodzice szukają każdego sposobu na uniknięcie kolosalnych wydatków na przedmioty codziennego użytku. Czasem kupujemy nowe. Z jednej strony gromadzimy rzeczy używane po innych dzieciach z rodziny lub od przyjaciół. Z drugiej – szukamy produktów wielorazowych.

Czy warto używać pieluch wielorazowych?

pielucha wielorazowa ekologiczna z wkładamiCechą charakterystyczną pieluch wielorazowych jest to, że są wielokrotnego użytku. Pielucha wielorazowa ekologiczna z wkładami, jeśli jest wysokiej jakości, to starcza na cały okres pieluchowania. Tych pieluch nie wyrzuca się po jednym zabrudzeniu, tylko pierze. Można je prać z innymi ubrankami dziecka. Po narodzinach warto kupić rozmiar noworodkowy (NB). Po około 3 – 4 miesiącach należy przejść na rozmiar OS (one size). Zazwyczaj wystarcza ona na cały okres pieluchowania. Pieluchy w rozmiarze NB możemy sprzedać na rynku wtórnym lub zostawić dla młodszego rodzeństwa. Oferta pieluch wielorazowych jest ogromna. Opcja z otulaczem i wkładem jest najpopularniejsza. Otulacz chroni ubranko dziecka przed zabrudzeniem i przemoczeniem. Do niego należy włożyć wkład chłonący. SIO to rodzaj otulacza, który z przodu posiada napy. Wkład do niego powinien też je posiadać – w ten sposób zabezpieczymy go przed przemieszczaniem. Kieszonka to rodzaj otulacza, gdzie wkład wkłada się do specjalnej kieszonki. Idealna opcja dla ruchliwych maluchów. AIO to skrót od ,,all in one”. Mamy tutaj do czynienia z pieluszką wykonaną z materiału, który z jednej strony dobrze chłonie płyny, z drugiej blokuje przeciekanie – jest połączniem wkładu z otulaczem. Taka opcja jest idealna na dłuższe wyjścia. Wielu rodziców decyduje się na pieluszki wielorazowe ze względu powracający problem oparzeń delikatnej skóry dziecka. Już po pierwszym kontakcie z pieluszką jesteśmy w sanie ocenić jej właściwości, a chodzi tu o delikatność i miękkość, które często pozwalają na wykluczenie stosowania specjalistycznych kremów i maści.

Zwolennicy ekologicznych pieluszek wielorazowych podkreślają, że są one bezpieczne i wykonane z ekologicznych materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się tylko naturalne materiały. Dzięki temu są wolne od około 50 substancji chemicznych, które wykorzystuje się do produkcji jednorazówek. Mają one bezpośredni kontakt ze skórą malucha przez całą dobę przez lata życia malucha i mogą powodować odparzenia, uczulenia oraz wysypki.